RAPORT

Wojna na Ukrainie

Alerty IMGW: Uwaga na burze i silny wiatr

Ostrzeżenia pierwszego stopnia mówią o prognozowanym silnym wietrze (fot. shutterstock)
Ostrzeżenia pierwszego stopnia mówią o prognozowanym silnym wietrze (fot. shutterstock)

Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru o prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h i burz - wydał na sobotę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy.

Pogoda na wakacje. Gdzie w Europie będzie najcieplej? Sprawdziliśmy to

Świat na dobre budzi się do turystycznego życia, a kolejne kraje znoszą pandemiczne obostrzenia. To najwyższa pora na zaplanowanie wakacyjnych...

zobacz więcej

Ostrzeżenia pierwszego stopnia mówią o prognozowanym silnym wietrze o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu. Miejscami możliwe są burze.

W województwie podlaskim ostrzeżenie obejmuje 11 powiatów: białostocki, Białystok, bielski, hajnowski, Łomżę, łomżyński, moniecki, siemiatycki, sokólski, wysokomazowiecki i zambrowski.

Podobne ostrzeżenie pierwszego stopnia wydano dla większości powiatów województw wielkopolskiego i dolnośląskiego, wszystkich powiatów województw: świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego; północnych powiatów województwa małopolskiego, południowej części województwa kujawsko-pomorskiego.

W województwie śląskim ostrzeżenie obejmuje powiaty: będziński, Częstochowę, częstochowski, Dąbrowę Górniczą, gliwicki, kłobucki, lubliniecki, myszkowski, tarnogórski i zawierciański.

W województwie podkarpackim powiaty: dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, stalowowolski, strzyżowski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski.

W województwie opolskim ostrzeżeniu podlegają powiaty: brzeski, kluczborski, namysłowski, oleski, Opole, opolski i strzelecki.

Natomiast w województwie lubuskim ostrzeżenie obejmuje powiaty: międzyrzecki, nowosolski, świebodziński, wschowski, Zielona Góra, zielonogórski i żagański.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej