RAPORT

Wojna na Ukrainie

Finał konkursu Miss Polonia. Bursztynową koronę otrzymała Krystyna Sokołowska [WIDEO]

Krystyna Sokołowska z Białegostoku zdobyła w piątek tytuł Miss Polonia, zwyciężając w rywalizacji 20 uczestniczek finałowej gali we Włocławku. Bursztynową koronę otrzymała z rąk zeszłorocznej zwyciężczyni konkursu Natalii Gryglewskiej.

Miss Polski zamieniła koronę na mundur. „Marzy o służbie w policji konnej” [GALERIA]

Miss Polski 2020 Anna-Maria Jaromin zachęca do wstąpienia w policyjne szeregi. Piękna 22-latka „zamieniła” koronę na mundur, by wspólnie ze śląską...

zobacz więcej

25-letnia Sokołowska jest studentką Akademii Wychowania Fizycznego i Uniwersytetu Ekonomicznego. Prowadzi własną firmę – klub sportowy, w którym jest trenerem gimnastyki artystycznej i stretchingu.

– Jako była zawodniczka gimnastyki artystycznej i trener, mam wiele sukcesów na polu zawodowym, ale osiągnęłam też sukces, który płynął z głębi serca, to było otwarcie swojego serca i drzwi swojego domu dla uchodźców z Ukrainy oraz przyjęcie dzieci - gimnastyczek do naszego klubu. Jestem niesamowicie wdzięczna wszystkim Polakom, którzy również tak, jak ja otworzyli swoje serca i pomogli Ukraińcom – powiedziała Sokołowska, odpowiadając w czasie konkursu na pytanie o swój największy sukces w życiu.

Tytuł Pierwszej Wicemiss Polonia zdobyła Karolina Malina z Kołobrzegu, a tytuł Drugiej Wicemiss przypadł Julii Barydze z Łodzi.

Zwyciężczyni jako nagrodę otrzyma samochód i kartę paliwową, z której będzie mogła korzystać przez dwa lata.

Finał składał się z trzech etapów. Do pierwszego etapy przystąpiły wszystkie uczestniczki, do drugiego przeszło 10, a w ścisłym finale wystąpiło pięć z nich. Uczestniczki zaprezentowały się w strojach koktajlowych, kąpielowych i sportowych, sukniach ślubnych i wieczorowych oraz w kreacjach casual.

Kandydatki oceniało jury konkursowe pod przewodnictwem Jagody Piątek-Włodarczyk. Jedną ze współprowadzących galę była Miss World 2021/2022 Karolina Bielawska, a gościem specjalnym była Miss Ukrainy Ołesandra Jaremczuk.

Przeczytaj także: Polka została Miss Świata 2021. Wielki sukces Karoliny Bielawskiej

Miss Publiczności, wybraną w głosowaniu SMS-owym, została Sandra Staszewska z Chodzieży.

Gala we Włocławku była 43. w historii konkursu Miss Polonia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej