RAPORT

Wojna na Ukrainie

Touroperatorzy z Niemiec chcą dotacji na podróże do ciepłych krajów. „Przeciwko Putinowi”

Na Majorce jest jesienią i zimą znacznie cieplej niż w Europie Środkowej (fot. Shutterstock)
Na Majorce jest jesienią i zimą znacznie cieplej niż w Europie Środkowej (fot. Shutterstock)

Niemieckie biura podróży zaproponowały rządowi w Berlinie subwencjonowanie emerytom turystycznych wyjazdów w zimie na hiszpańską wyspę Majorka w celu zaoszczędzenia na kosztach ogrzewania. Propozycja określana jako „podróże przeciwko Putinowi” spotkała się z dużym zainteresowaniem sektora turystycznego w Hiszpanii - twierdzą lokalne media.

Wojna na Ukrainie i zachowanie Niemiec. Grafika podbija internet

W sieci pojawiła się grafika, która szybko zyskała na popularności. Schemat ma obrazować, jak wygląda sytuacja w Europie, związana z wojną na...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

Według niemieckiego Stowarzyszenia Niezależnych Biur Podróży (VUSR), rząd mógłby wyemitować bony dla emerytów w wysokości 500 euro na kilkumiesięczne wyjazdy poza sezonem do cieplejszych miejsc, takich jak Majorka.

Jesienią i zimą temperatury na wyspach archipelagu Balearów są wyższe niż w Europie Środkowej, w której trzeba wówczas korzystać z ogrzewania.

Przeczytaj także: Steinmeier prosi Putina o zakończenie wojny

Wojna na Ukrainie spowodowała znaczny wzrost cen gazu, a Niemcy są w dużej mierze zależne od importu tego surowca z Rosji.

Rząd w Berlinie jeszcze nie wypowiedział się na temat tej propozycji, ale przewodnicząca stowarzyszenia, Marija Linnhoff została powołana w kwietniu na członka niemieckiej rady ds. turystyki, co może wpływać na pomyślność tej inicjatywy – odnotowują hiszpańskie media.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej