RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wiadomo niewiele, ale jest zdjęcie z Harrisonem Fordem. „Indiana Jones 5” już oficjalnie

Konwent Disneya w hali Anaheim Convention Center (fot. Jesse Grant/Getty Images for Disney)
Konwent Disneya w hali Anaheim Convention Center (fot. Jesse Grant/Getty Images for Disney)

Podczas zorganizowanej w kalifornijskim Anaheim imprezy Star Wars Celebration studio Disneya przygotowało dla swoich fanów wiele niespodzianek. Choć większość z nich dotyczyła „Gwiezdnych wojen”, to zaprezentowano też informacje na temat innych produkcji studia. Wśród nich te dotyczące piątej części serii filmów o Indianie Jonesie.

Kultowy „Willow” powraca. Jest zwiastun serialowej kontynuacji [WIDEO]

„Istnieje opowieść o dziecku, którego przeznaczeniem jest zostanie cesarzową. I o niespodziewanym bohaterze, który będzie ją chronił” — tymi...

zobacz więcej

W trakcie Star Wars Celebration zaprezentowano pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu o roboczym tytule „Indiana Jones 5”. Zobaczyć na nim można sylwetkę znanego archeologa Indiany Jonesa, w którego rolę po raz piąty i ostatni wciela się Harrison Ford.

Pierwsze zdjęcie nowego Indiany Jonesa


Legendarny awanturnik eksploruje tajemnicze przejście, oświecając sobie drogę latarką. Bohater ma na sobie ikoniczny kapelusz.

Prezentację zdjęcia poprzedziło wprowadzenie, które wygłosił sam Harrison Ford. Pojawił się on na scenie przy dźwiękach znanego motywu muzycznego z serii filmów o Indianie Jonesie. Zobacz także: Indiana Jones ścigany na Sycylii. Historia zaginionej karty

„Zemdlałem”. Harrison Ford wspomina kolonoskopię


– Ta muzyka chodzi za mną wszędzie. Usłyszałem ją nawet w gabinecie lekarskim podczas kolonoskopii. Zemdlałem – śmiał się popularny aktor.

Szczegóły fabuły filmu „Indiana Jones 5” nie są znane. W rolach głównych obok Forda wystąpili w nim Phoebe Waller-Bridge, Mads Mikkelsen, Antonio Banderas, Thomas Kretschmann, Boyd Holbrook, Shaunette Renee Wilson oraz Toby Jones.

Kiedy premiera filmu „Indiana Jones 5”?


Potem Ford potwierdził, że piąta część jest „prawie skończona” i jest bardzo dumny z tego filmu, który zadebiutuje w kinach 30 czerwca 2023 roku. Rozpoczęty w czwartek 26 maja konwent odbywa się w hali Anaheim Convention Center i potrwa do niedzieli 29 maja. Pierwszego dnia konwentu złożono hołd obchodzącemu 90. urodziny kompozytorowi Johnowi Williamsowi. Muzyk zaskoczył fanów, bo pojawił się na konwencie i osobiście dyrygował orkiestrą, która premierowo wykonała motyw muzyczny skomponowany do serialu „Obi-Wan Kenobi”. Życzenia Williamsowi złożył m.in. Ford, który zapewnia, że choć muzyka mistrza „chodzi” za nim zawsze i wszędzie, nawet w gabinecie lekarskim, to on jest z tego powodu bardzo zadowolony.

Zobacz także: Ten serial ma zmienić wyobrażenia fanów o „Gwiezdnych wojnach” [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej