RAPORT

Pogarda

„Miliony zdjęć i filmów wykorzystywanych niemowląt”. Śledztwo w Niemczech

Policja w Kolonii prowadzi dochodzenie przeciwko 70 podejrzanym (fot. Shuttertsock)
Policja w Kolonii prowadzi dochodzenie przeciwko 70 podejrzanym (fot. Shuttertsock)

Najnowsze

Popularne

Policja w niemieckiej Kolonii prowadzi dochodzenie przeciwko 70 podejrzanym z 14 krajów związkowych, którzy mieli posiadać i wymieniać się licznymi zdjęciami i filmami przedstawiającymi wykorzystywane seksualnie niemowlęta i małe dzieci. Punktem wyjścia jest sprawa z Berlinie – potwierdził w piątek agencji agencji dpa rzecznik policji.

Polskie dzieci celem niemieckich pedofilów. Przerażające informacje w raporcie z Berlina

„Podejście do seksturystyki” w kontekście podróży m.in. do Polski było jednym z tematów obrad tzw. grupy roboczej pedofilów w siedzibie...

zobacz więcej

Dziennik „Bild”, który pierwszy napisał o tej sprawie podkreśla, że „mężczyźni wymieniali się milionami zdjęć i nagrań wideo przedstawiających niemowlęta i małe dzieci, które były w straszny i brutalny sposób wykorzystywane”.

Policja wpadła na trop tego kręgu pedofilów dzięki sprawie prowadzonej w Berlinie. Zidentyfikowano mężczyznę z Wermelskirchen (Nadrenia Północna-Westfalia), który prowadził listy osób podejrzanych o pedofilię. Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie tymczasowym, a wkrótce spodziewane są kolejne nakazy aresztowania.

Podobno siatka pedofilska działała od wielu lat. Co najmniej jeden podejrzany został zidentyfikowany również za granicą - informuje „Bild”.

Dalsze szczegóły, dane liczbowe i informacje o dochodzeniach zostaną przedstawione przez prokuraturę i policję w Kolonii w poniedziałek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej