RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Znów bunt! Pełny skład osobowy”. SBU: To rozmowa rosyjskich żołnierzy

SBU informuje, że rosyjscy żołnierze buntują się przeciw udziałowi w ofensywie w Ukrainie (fot. PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY)
SBU informuje, że rosyjscy żołnierze buntują się przeciw udziałowi w ofensywie w Ukrainie (fot. PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY)

Rosyjscy żołnierze masowo buntują się przeciw udziałowi w ofensywie w Ukrainie – poinformowała w piątek Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), powołując się na przechwyconą rozmowę telefoniczną. Mieli ją prowadzić rosyjscy wojskowi.

Bunt wśród „wyzwolicieli” Mariupola: Nie będziemy mięsem armatnim [WIDEO]

– Nie pójdziemy na rzeź w ŁRL (stworzonej przez Kreml, nieuznawanej przez społeczność międzynarodową tzw. Ługańskiej Republice Ludowej – red.)....

zobacz więcej

„Znów bunt...! Z tego, co wiem, pełny skład osobowy.... Praktycznie wszyscy!” – powiedział jeden z rozmówców. SBU, która udostępniła zapis przechwyconej rozmowy na Facebooku, twierdzi, że to rosyjski żołnierz walczący na wschodzie Ukrainy, który rozmawia ze swoim dowódcą.

SBU zwraca uwagę, że z rozmowy wynika, iż nie jest to pierwszy podobny przypadek w tym pułku. „Żeby jakoś opanować poprzedni bunt w pułku, żołnierzy umieścili w piwnicy. Ale, jak słyszymy, nie bardzo to pomogło” – napisano w komunikacie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej