RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ten serial ma zmienić wyobrażenia fanów o „Gwiezdnych wojnach” [WIDEO]

Premiera serialu „Andor” 31 sierpnia (fot. YT/LucasFilm)
Premiera serialu „Andor” 31 sierpnia (fot. YT/LucasFilm)

Wkrótce, bo już pod koniec czerwca, na ekrany trafi długo zapowiadany serial „Obi-Wan Kenobi”, dlatego zainteresowanie uniwersum „Gwiezdnych wojen” starają się wykorzystać twórcy innych takich seriali. Głos zabrał showrunner serialu „Andor” Tony Gilroy, który niedawno zapowiedział, że wywróci do góry nogami tzw. kanon, czyli to, co fani „Gwiezdnych wojen” biorą za pewnik. Wytwórnia Lucasfilm właśnie ujawniła pierwszy zwiastun produkcji. Kiedy premiera?

Kultowy „Willow” powraca. Jest zwiastun serialowej kontynuacji [WIDEO]

„Istnieje opowieść o dziecku, którego przeznaczeniem jest zostanie cesarzową. I o niespodziewanym bohaterze, który będzie ją chronił” — tymi...

zobacz więcej

Akcja serialu „Andor”, którego głównym bohaterem będzie grany przez Diega Lunę Cassian Andor, rozgrywać się będzie na pięć lat przed wydarzeniami z filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”. To właśnie w tym prequelu „Nowej nadziei” poznaliśmy i pożegnaliśmy zarazem postać Andora. W jednym z ostatnich wywiadów Tony Gilroy wyjawił, że kompletnie zmieni to, w jaki sposób fani postrzegają „Gwiezdne wojny”.

Chcą obudzić tych, którzy myślą, że wiedzą wszystko o „Gwiezdnych wojnach”


„Pewne wydarzenia, które miały miejsce w trakcie tych pięciu lat są ważne i trzeba na nie zwrócić uwagę. Są pewni ludzie, postaci, kultowi bohaterowie, o których zagorzali fani myślą, że wiedzą wszystko i rozumieją ich motywacje. W niektórych przypadkach mają rację. Co się zaś tyczy innych przypadków, to mówimy o nich tak: »To, co wiecie, to, co było wam o tym powiedziane, to, co znajdziecie na Wookieepedii i to, co przekazujecie sobie z ust do ust... jesteście w błędzie!«” – zapowiada tajemniczo Gilroy w rozmowie z magazynem „Vanity Fair”.

Twórcy „Andora” zamierzają – jak sami mówią – postawić uniwersum na głowie.

„Pokażemy z innej strony, zobaczycie przeciwieństwo tego, o czym myśleliście, że to prawda. Albo zobaczycie, że było to o wiele bardziej interesujące niż kiedykolwiek myśleliście. Albo że zostaliście okłamani i był ku temu ważny powód. Powiem tylko, że przygotowaliśmy kilka niespodzianek” – kończy showrunner „Andora”. Cassian Andor w „Łotrze 1” był szpiegiem Rebelii, który pomógł w dostarczeniu księżniczce Lei planów Gwiazdy Śmierci.


Szpiegowski thriller w uniwersum „Star Wars”


Gilroy określa serial „Andor” mianem szpiegowskiego thrillera. Obok Luny wystąpią w nim Stellan Skarsgard, Adria Arjona, Fiona Shaw i Genevieve O'Reilly. Produkcja ma być dostępna na platformie streamingowej Disney+ od 31 sierpnia.

Zobacz także: Disney „dodaje queerowości”. Połowa wszystkich bohaterów będzie LGBTQIA

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej