RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kultowy „Willow” powraca. Jest zwiastun serialowej kontynuacji [WIDEO]

Akcja „Willow” rozgrywać się będzie 20 lat po wydarzeniach z filmu (fot. You Tube/ Lucasfilm)
Akcja „Willow” rozgrywać się będzie 20 lat po wydarzeniach z filmu (fot. You Tube/ Lucasfilm)

„Istnieje opowieść o dziecku, którego przeznaczeniem jest zostanie cesarzową. I o niespodziewanym bohaterze, który będzie ją chronił” — tymi słowami rozpoczyna się zwiastun serialu „Willow”, który jest kontynuacją filmu pod tym samym tytułem z 1988 roku. Wspomniany we wstępie niespodziewany bohater to grany przez Warwicka Davisa Willow Ufgood z plemienia Nelwynów. Powraca on w serialu platformy streamingowej Disney+, który zadebiutuje tam 30 listopada tego roku. Właśnie pojawił się pierwszy zwiastun tej produkcji.

Kevin Spacey oskarżony o napaści na tle seksualnym. Ofiary to trzech mężczyzn

Brytyjska Prokuratura Koronna poinformowała, że laureat Oscara, aktor Kevin Spacey został oskarżony o szereg przestępstw na tle seksualnym, w tym...

zobacz więcej

Zwiastun serialowego „Willowa” został zaprezentowany podczas trwającego w kalifornijskim Anaheim konwentu Star Wars Celebration. Zapowiedzieli go producenci wykonawczy serialu, czyli twórca oryginalnego „Willowa” Ron Howard oraz współtwórca serialu Jonathan Kasdan. Ten drugi tworzy serial „Willow” razem z Wendy Mericle („Arrow”).

Pierwszy „Willow” miał pod górkę


Kasdan opowiedział zgromadzonym podczas konwentu fanom, że po raz pierwszy zobaczył zwiastun filmu „Willow”, gdy miał siedem lat. Był wtedy przekonany, że będzie to bardziej popularny film od „Gwiezdnych wojen”. Historia pokazała, że tak się nie stało, choć liczyli też na to jego twórcy. Film nie miał dobrych wyników kasowych i dopiero w kolejnych latach zyskał status kultowego. Jego fani od dawna domagali się kontynuacji. Otrzymają ją teraz w postaci serialu.

– Nie byłoby „Willowa” bez Warwicka Davisa – zapowiedział chwilę później Kasdan, a na scenie pojawił się wspomniany przez niego aktor. Dołączyła do niego jeszcze jedna członkini obsady filmu Howarda – Joanne Whalley. Ona też powróci do roli z oryginalnego filmu, w którym wcieliła się w rolę wojowniczki Sorshy. To właśnie jej głos można usłyszeć we wspomnianym wyżej wprowadzeniu do zwiastuna.

Akcja serialu rozgrywać się będzie 20 lat po wydarzeniach z filmu.

Kit (w tej roli Ruby Cruz), wojownicza córka Sorshy i Madmartigana, którego w filmie Howarda zagrał Val Kilmer, wyrusza z misją, by uratować swojego brata bliźniaka. W niebezpiecznej podróży towarzyszyć jej będą Dove i Jade grane przez Ellie Bramber i Eryn Kellyman. Niezbędna będzie też pomoc Willowa Ufgooda, który obecnie jest potężnym magiem.

Zobacz także: Nie żyje Ray Liotta. Grał m.in. w „Chłopcach z ferajny”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej