RAPORT

Wojna na Ukrainie

Jest list gończy za trzecim podejrzanym o zabójstwo na Nowym Świecie

Dawid Mirkowski (fot. Policja)
Dawid Mirkowski (fot. Policja)

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Dawida Mirkowskiego, trzeciego mężczyzny podejrzanego o udział w zabójstwie na Nowym Świecie w Warszawie – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. Do sprawy listami gończymi poszukiwani są też 23-letni Sebastian Włodarczyk i 27-letni Łukasz Goławski.

Zabójstwo na Nowym Świecie. Policja publikuje wizerunki poszukiwanych mężczyzn

Warszawska policja opublikowała wizerunki i nazwiska poszukiwanych w związku z zabójstwem na Nowym Świecie w Warszawie. To 23-letni Sebastian...

zobacz więcej

W piątek prokurator Aleksandra Skrzyniarz przekazała, że sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec trzeciego mężczyzny, który również jest podejrzany o udział w zabójstwie na Nowym Świecie.

To umożliwiło prokuratorowi wydanie listu gończego i wdrożenie poszukiwań za trzecim podejrzanym – podkreśliła rzeczniczka. To 24-letni mieszkaniec Warszawy Dawid Mirkowski.

Do zabójstwa 29-latka na Nowym Świecie w Warszawie doszło nad ranem 8 maja. Do jednego ze sklepów wszedł ranny mężczyzna. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe. Pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł.

W poniedziałek Skrzyniarz poinformowała, że na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec dwóch mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo na Nowym Świecie tymczasowe aresztowanie. Mężczyźni są poszukiwani na podstawie listów gończych.

Tego samego dnia Komenda Stołeczna Policji opublikowała wizerunki poszukiwanych. „W dniu 8 maja 2022 roku w Warszawie przy ul. Nowy Świat 30 działając w zamiarze bezpośrednim, wspólnie i w porozumieniu Sebastian Włodarczyk l. 23, zam. Warszawa i Łukasz Goławski l. 27, zam. Warszawa dokonali zabójstwa 29-letniego mężczyzny poprzez trzykrotne ugodzenie pokrzywdzonego ostrym narzędziem w klatkę piersiową, co skutkowało zgonem pokrzywdzonego” – informowała policja.

Gdzie ukrawają się Sebastian Włodarczyk (z lewej) i Łukasz Goławski? ((fot. Policja)
Gdzie ukrawają się Sebastian Włodarczyk (z lewej) i Łukasz Goławski? ((fot. Policja)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej