RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Minister Obrony Narodowej: każdy skrawek Polski musi być chroniony

Szef MON w Sokółce (fot. PAP/Artur Reszko)
Szef MON w Sokółce (fot. PAP/Artur Reszko)

Zbrodnie popełniane przez Rosjan na Ukrainie pokazują, że wojsko musi chronić każdego skrawka polskiej ziemi - powiedział w piątek w Sokółce minister obrony Mariusz Błaszczak.

Kolejne wzmocnienie wojska. Polska chce kupić wyrzutnie Himars

„Zwiększamy zdolności wojsk rakietowych i artylerii! Podpisałem zapytanie ofertowe LOR dot. pozyskania około 500 wyrzutni M142 Himars na potrzeby...

zobacz więcej

Szef MON wręczył karty powołań do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. – W sytuacji, w której wojska rosyjskie weszły na terytorium ukraińskie, dokonywane były zbrodnie wojenne. To właśnie Bucza jest przykładem miejsca, które było okupowane przez Rosję – powiedział Błaszczak, który wziął w piątek w Sokółce udział w konferencji „Granica dezinformacji”.

–Stąd też każdy skrawek polskiej ziemi musi być broniony przez Wojsko Polskie. Nie godzimy się na to, że by Wojsko Polskie było wycofywane, żeby jednostki były likwidowane, żeby Wojsko Polskie było na zachodzie naszego kraju, żeby wschód naszego kraju był pozostawiony bez Wojska Polskiego – dodał minister.


Przypomniał decyzję o sformowaniu 18. Dywizji Zmechanizowanej, której dowództwo i jednostki są rozmieszczone we wschodniej części Polski. – Konsekwentnie wprowadzamy Wojsko Polskie na wschód naszego kraju, ale to nie jest tak, że ono skądś przychodzi. To są żołnierze powoływani do służby z tych terenów, z tych ziem, to są ludzie, którzy chcą bronić swojej ojczyzny – powiedział szef MON, który wcześniej wręczył karty powołań do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej