RAPORT

Wojna na Ukrainie

Terlecki: Tusk nie zjednoczy opozycji ani nawet samej PO

Tusk nie jest już postrzegany jako lider opozycji (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
Tusk nie jest już postrzegany jako lider opozycji (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

W Platformie Obywatelskiej mówi się o założeniu nowej partii, gdyż największym obciążeniem i przeszkodą w pozyskiwaniu wyborców okazał się jej lider; Donald Tusk nie zjednoczy opozycji, nie zjednoczy nawet Platformy – napisał w felietonie dla „Dziennika Polskiego” przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki.

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska

Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje wysoką przewagę nad słabnącą Koalicją Obywatelską – wynika z nowego sondażu pracowni Social Changes na zlecenie...

zobacz więcej

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas wyjazdowego posiedzenia klubu KO opowiedział się za jedną listą całej opozycji w wyborach parlamentarnych - poinformował w poniedziałek rzecznik PO Jan Grabiec.

Tusk od tygodni apeluje do polityków partii opozycyjnych o zjednoczenie. Przekonuje, że jedna lista wyborcza to gwarancja wygranej.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki w felietonie napisał, że „Tusk nie zjednoczy opozycji, nie zjednoczy nawet Platformy”.

Zauważył, że przed każdymi wyborami parlamentarnymi powstaje nowa partia opozycyjna. „Tak było w minionych latach z partiami Palikota, Petru, czy Biedronia” – zauważył.

Terlecki podkreślił, że o nowej partii „mówi się dziś w Platformie, a rozmaici jej posłowie snują plany przełomu politycznego zaraz po tegorocznych wakacjach”.

Kosiniak-Kamysz nie ma złudzeń: Jednej listy opozycji nie będzie

Nie będzie jednej listy opozycji w wyborach – powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Według niego aby doszło do startu opozycji w takiej...

zobacz więcej

„Zapewne największym obciążeniem i przeszkodą w pozyskiwaniu wyborców okazał się Tusk, a nadzieje pokładane w jego powrocie z Europy dawno minęły” – dodał.

„W samej Platformie coraz liczniejsi posłowie domagają się przerwania jego (Donalda Tuska - red) występów, obawiając się ponownego spadku notowań największej opozycyjnej partii” – napisał.

Zdaniem Terleckiego naturalnym rywalem „do powożenia opozycyjną furmanką stał się Trzaskowski”. „Brakuje mu jednak zapału i pracowitości, koniecznych w walce o choćby pozory władzy” – zaznaczył.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Szef klubu PiS napisał też, że w PO „w napięciu czeka się na werdykt TVN i Gazety Wyborczej, które przed każdymi kolejnymi wyborami kreują nową gwiazdę liberalnej lewicy”.

Szef „S” o prywatyzacji Lotosu: Za rządów PO-PSL wyprzedawano wszystko na pniu

– Za rządów PO-PSL wyprzedawano wszystko na pniu. Gdyby podobnie stało się z Lotosem, to dzisiaj paliwo nie kosztowałoby 7 zł, tylko dwa razy tyle....

zobacz więcej

Terlecki zastanawia się, czy Trzaskowski będzie w stanie zjednoczyć PO, czy pojawi się inny „kolejny sezonowy lider”.

„Ktoś, kto przed samymi wyborami zabłyśnie własnym programem i przyniesie nadzieję zwycięstwa?” – zaznaczył.

„A następnie, jak to już wcześniej parokrotnie bywało, wprowadzi do Sejmu grupkę nowicjuszy, którzy po roku rozejdą się po innych parlamentarnych klubach, wystawiając na żarty autora tego pomysłu” – przekonywał Terlecki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej