RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska

Partia Jarosława Kaczyńskiego zdecydowanym liderem (fot. PAP/Leszek Szymański)
Partia Jarosława Kaczyńskiego zdecydowanym liderem (fot. PAP/Leszek Szymański)

Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje wysoką przewagę nad słabnącą Koalicją Obywatelską – wynika z nowego sondażu pracowni Social Changes na zlecenie wpolityce.pl. Do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań.

Donald Tusk atakuje media za pytania o Lotos. O tych faktach zapomniał? [WIDEO]

Pytany o kwestię sprzedaży Lotosu szef PO Donald Tusk zarzuca dziennikarzom manipulację i zapewnia, że osobiście zablokował oddanie koncernu. Co...

zobacz więcej

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 38 proc. respondentów. Jak podaje wpolityce.pl, to dokładnie taki sam wynik co w badaniu z poprzedniego tygodnia.

Traci natomiast znajdująca się na drugim miejscu Koalicja Obywatelska, którą wskazało 25 proc. badanych. To o 3 pkt. proc. mniej niż tydzień temu.

Polityczne podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Partię byłego prezentera TVN popiera 12 proc. badanych, co oznacza wzrost o 1 pkt proc.

Kolejne miejsce przypada Konfederacji, która z 10-proc. wynikiem poprawiła swoje notowania o 1 pkt proc. Lewicę popiera 8 proc. badanych; to wzrost o 1 pkt proc.

Nie zmieniło się poparcie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego (3 proc.). Podobnie bez zmian w przypadku Kukiz’15 (2 proc.). Porozumienie może liczyć na 1 proc. głosów; poprzednio było to 0 proc.

Deklarowana frekwencja wynosi 54 proc.; poprzednio było to 61 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 20 maja do 23 maja 2022 roku. Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1074 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej