RAPORT

Wojna na Ukrainie

Japończyk wydał 2 miliony, by wyglądać jak pies. Teraz gania za piłeczką [WIDEO]

Japończyk przebrany w kostium psa (fot. Youtube)
Japończyk przebrany w kostium psa (fot. Youtube)

Pochodzący z Japonii użytkownik Twittera o pseudonimie @toco_eevee od wielu lat chciał zostać psem. Ostatnio zamówił w specjalistycznej firmie realistyczny kostium imitujący psa rasy border collie, w który teraz się przebiera i chodzi na czterech łapach. Za strój, dzięki któremu wygląda jak Lessie, Japończyk zapłacił 2 mln jenów, czyli prawie 70 tys. zł.

Batman z kolegami zajrzeli do dzieci w szpitalu. Zjeżdżając na linach po elewacji

Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia chirurg dziecięcy, czterech żandarmów z departamentu Isère i dwóch ratowników alpejskich – przebranych...

zobacz więcej

Mężczyzna z nietypowym zamówieniem zwrócił się do tokijskiej firmy Zeppet, która robi modele i kostiumy m.in. na użytek branży filmowej, telewizyjnej i reklamowej. Fachowcy przez 40 dni pracowali nad szytym na miarę kombinezonem psa rasy border collie. Japończykowi zależało na tym, żeby to była któraś z większych ras, bo chciał, by ludzie, widząc go w tym kostiumie, myśleli, że to prawdziwy pies.

Wielkość to jednak nie wszystko. „Bardzo długo pracowaliśmy nad tym, aby szkielet psa, który jest zasadniczo odmienny, mógł być zastąpiony szkieletem człowieka. Ponadto analizowaliśmy zdjęcia zrobione pod różnymi kątami, aby można było odtworzyć piękną sierść collie i zaprojektować ją tak, aby naturalnie falowała w ruchu” – powiedział japońskiemu serwisowi Mynavi jeden z pracowników firmy Zeppet, który brał udział w tworzeniu kostiumu.

Zobacz także: Zrobił z psa lwa i wystraszył całe miasto


Ukończonym dziełem pasjonat czworonogów pochwalił się w mediach społecznościowych, gdzie umieścił filmiki, na których przebrany za psa poddaje się tresurze, tarza się na podłodze, gania za piłeczką, bawi się z maskotką, podaje łapę. Ten niezwykły youtuber z widzami komunikuje się za pomocą kartek z napisami, które przesuwa w trakcie nagrań. Pierwszym filmik, na którym @toco_eevee się przedstawia – oczywiście w kostiumie, po miesiącu od publikacji na YouTubie ma 310 tys. wyświetleń. Jak na razie, mężczyzna nie ujawnił swojej twarzy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej