RAPORT

Pogarda

Broń dla nauczycieli szkół podstawowych w USA? Wyniki badań

Około 65 proc. badanych łączy strzelaniny z łatwą dostępnością do broni palnej A (fot. Shutterstock)
Około 65 proc. badanych łączy strzelaniny z łatwą dostępnością do broni palnej A (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

84 proc. Amerykanów opowiada się za sprawdzaniem przeszłości osób, które chcą kupić broń; respondenci nie wierzą jednak, że Kongres zaostrzy przepisy po serii masowych strzelanin – wynika z sondażu ośrodka Ipsos dla agencji Reutera.

Floryda z restrykcyjnym prawem dot. broni. NRA zaskarża przepisy

Wpływowe Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie (NRA) wystąpiło w piątek do sądu federalnego z pozwem przeciwko władzom stanu Floryda, które...

zobacz więcej

70 proc. respondentów popiera tzw. przepis czerwonej flagi, który pozwala na konfiskowanie broni osobom uznanym za zagrażające bezpieczeństwu publicznemu. 72 proc. Amerykanów chce zaś podniesienia wieku uprawniającego do zakupu broni z 18 do 21 lat. Około 65 proc. łączy masowe strzelaniny z łatwą dostępnością do broni palnej.

„Większość ludzi nie sądzi jednak, że Kongres podejmie odpowiednie działania. Tylko 35 proc. respondentów jest przekonanych, że w tym roku ustawodawcy zaostrzą przepisy dotyczące broni. 49 proc. nie jest co do tego przekonanych – podaje agencja Reutera.

Zobacz także: Prezydent USA apeluje o zmianę zasad zakupu broni


Przypomniano, że takie masakry jak ostatnia w szkole w Teksasie, w której zginęło 19 dzieci i dwoje dorosłych, nie skłoniły Kongresu w ostatniej dekadzie do zaostrzania przepisów dotyczących broni. Jednocześnie w opinii 54 proc. ankietowanych noszenie przy sobie broni jest najlepszym sposobem obrony na wypadek strzelaniny. 45 proc. Amerykanów popiera pomysł uzbrojenia nauczycieli i pracowników szkół podstawowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej