RAPORT

Wojna na Ukrainie

Szef „S” o prywatyzacji Lotosu: Za rządów PO-PSL wyprzedawano wszystko na pniu

– Za rządów PO-PSL wyprzedawano wszystko na pniu. Gdyby podobnie stało się z Lotosem, to dzisiaj paliwo nie kosztowałoby 7 zł, tylko dwa razy tyle. Oni teraz opowiadają bzdury, a po prostu nie mieli absolutnie żadnego wyczucia – powiedział w programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP Info przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

Piotr Duda do Donalda Tuska: Pan powinien bronić polskich miejsc pracy, gospodarki i suwerenności

– Tak panie Tusk, to co pan robi dzisiaj w naszym kraju, to potrafi każdy pętak. Pan powinien tu stać dzisiaj z nami i bronić polskich miejsc...

zobacz więcej

Szef „Solidarności” odniósł się także do słów Donalda Tuska. Były premier przekonywał, że to jego decyzja zablokowała sprzedaż rafinerii Rosjanom. – To co mówi teraz jest po prostu śmieszne, ale on nie ma w tej chwili innego wyjścia. Broni się, bo jest przyparty do muru – ocenił.

Duda pytany był także o dobre relacje „Solidarności” z rządem. Podkreślił, że „związek był, jest i będzie organizacją niezależną”.

– Jeśli „Solidarność” ma w stosunku do każdego rządu jakieś „ale”, to podejmujemy działania. Tak było chociażby ze zeszłorocznymi manifestacjami po decyzjach rządu Morawieckiego ws. energetyki. Różnica jest taka, że ten rząd przynajmniej próbuje prowadzić jakiś dialog ze związkowcami. Za PO-PSL takiego dialogu w ogóle nie było. Przypomnijmy sobie wiek referendalny i słowa Tuska o związkowcach, że są pętakami – powiedział.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej