RAPORT

Pogarda

Morawiecki: Szefowa KE podpisze w Polsce porozumienie ws. KPO [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Opozycja zarzuca ministrowi sprawiedliwości, że jakoby blokuje Krajowy Plan Odbudowy; sama ta opozycja nie będzie głosowała za ustawą przyjętą przez Komisję Europejską. Jak wytłumaczycie to swoim wyborcom – pytał w czwartek w Sejmie przedstawicieli opozycji premier Mateusz Morawiecki. W czasie dyskusji nad wnioskiem o odwołanie Zbigniewa Ziobry szef rządu poinformował, że w czwartek 2 czerwca do Polski przyjedzie przewodnicząca KE Ursula von der Leyen, która podpisze porozumienie w sprawie kamieni milowych Krajowego Planu Odbudowy.

Nienawiść do PiS to nie pomysł na Polskę

Jeśli chodzi o skalę wyzwań społeczno-gospodarczych, ostatnie lata w Polsce można porównać jedynie z początkiem lat 90. Wtedy rządy upadały bardzo...

zobacz więcej

Podczas debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości szef rządu przypominał swoją niedawną wizytę w Davos na Światowym Forum Ekonomicznym. Wskazywał, że Polska była tam chwalona, podczas gdy polska opozycja przekonuje, że „Polska jest oderwana od Europy i ma słabe wyniki gospodarcze”.

Premier: Wróg jest jeden, a szukacie wroga wewnętrznego


Morawiecki przyznał, że wstydzi się za polską opozycję, która – według niego – przedstawia polską rzeczywistość w krzywym zwierciadle, „sączy propagandę i nieprawdę”.

– Polska potrzebuje dzisiaj jedności i spójności, ponieważ jesteśmy w wyjątkowym czasie. Mamy wroga zewnętrznego, który zaatakował naszego sąsiada, a wy szukacie wroga wewnętrznego. Dzisiaj znaleźliście sobie wroga w ministrze Ziobrze. A jedynym wrogiem – jak doskonale wiecie – jest wróg na Kremlu. To jest wróg, który chce zagarnąć również naszą wolność, niepodległość i znowu wpędzić nas w niewolę" – powiedział premier, zwracając się do polityków opozycji.

Zobacz całe wystąpienie premiera:

– Szanowni państwo, drodzy rodacy, to jest właśnie pewnego rodzaju sprzeczność, z którą mamy do czynienia. Otóż opozycja, która dzisiaj zarzuca ministrowi sprawiedliwości, że jakoby blokuje Krajowy Plan Odbudowy, a sama opozycja nie będzie głosowała za ustawą zaakceptowaną przez Komisję Europejską w pełni – mówił podczas debaty premier.

Co dalej z polskim KPO? Będzie wizyta szefowej KE


Jak mówił, „Komisja Europejska przyjrzała się tej ustawie (noweli ustawy o SN), którą zaprezentował prezydent Andrzej Duda i stwierdziła, że stanowi ona wrota do KPO”. – Jak to wytłumaczycie swoim wyborcom? Drodzy wyborcy PO zadawajcie te pytania swoim posłom – dodał Morawiecki. Gdyż my – jak podkreślił – KPO właśnie wynegocjowaliśmy.

– Zakończyliśmy negocjacje kamieni milowych. I chcę Wysokiej Izbie powiedzieć, że w przyszły czwartek, 2 czerwca przyjedzie tutaj przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na podpisanie kamieni milowych związanych z KPO – oświadczył szef rządu.

Zobacz także: Za PiS Kancelaria Premiera zatrudnia i wydaje więcej niż za PO. Znamy powód

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej