RAPORT

Wojna na Ukrainie

Były szef Formuły 1 zatrzymany na lotnisku w Brazylii

Bernie Ecclestone z żoną Fabianą (fot. Clive Mason/Getty Images)
Bernie Ecclestone z żoną Fabianą (fot. Clive Mason/Getty Images)

Były szef Formuły 1 Bernie Ecclestone został zatrzymany w Brazylii pod zarzutem nielegalnego posiadania broni – poinformowała w czwartek lokalna policja.

Napisała „Jak zabić męża”, a później to zrobiła. Pisarka skazana

W 2011 r. napisała esej „Jak zamordować swojego męża”, w 2018 roku jej mąż został zastrzelony. Pisarka Nancy Crampton Brophy – bo o niej mowa –...

zobacz więcej

91-letni Brytyjczyk został zatrzymany na lotnisku w Sao Paulo podczas kontroli przed lotem prywatną maszyną do Szwajcarii. Przy prześwietleniu bagażu okazało się, że znajduje się w nim nieudokumentowany pistolet LW Seecamp 32.

Jak tłumaczył się Bernie Ecclestone?


Jak podała policja, Ecclestone został następnie przewieziony do lotniskowego aresztu na Campinas-Viracopos. Podczas przesłuchania przyznał się, że broń należy do niego, ale tłumaczył, że nie wie, w jaki sposób znalazła się w jego bagażu. Po wpłacaniu kaucji został zwolniony i udał się w podróż do Szwajcarii.

Jego żoną jest urodzona w Brazylii Fabiana Ecclestone, wiceszefowa Światowej Federacji Automobilowej (FIA) i członkini Światowej Rady Sportów Motorowych. W maju oboje wzięli udział w kilku imprezach w Brazylii, m.in. spotkali się z trzykrotnym mistrzem globu F1 Nelsonem Piquetem.

Zobacz także: Ona ma 44, on 90 lat. Były szef F1 Bernie Ecclestone został ojcem

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej