RAPORT

Wojna na Ukrainie

Odejście Tomasza Lisa z „Newsweeka”. Czy to efekt prac specjalnej komisji?

Tomasz Lis (fot. PAP/Piotr Nowak)
Tomasz Lis (fot. PAP/Piotr Nowak)

We wtorek Tomasz Lis i wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska zadecydowali o natychmiastowym zakończeniu współpracy. Ogłoszono, że odejście publicysty nastąpi z dnia na dzień, a przyczyny zerwania współpracy nie zostały podane. Portal Press.pl zasugerował, że w sprawie Tomasza Lisa działała powołana w firmie specjalna komisja.

Tomasz Lis w Platformie Obywatelskiej? Lawina spekulacji w sieci

Ringier Axel Springer Polska i Tomasz Lis zadecydowali o natychmiastowym zakończeniu współpracy. Ogłoszono, że odejście publicysty nastąpi z dnia...

zobacz więcej

„Z dniem 24 maja 2022 r. Tomasz Lis przestaje pełnić funkcję redaktora naczelnego oraz prowadzącego podcast »Świat_PL« i odchodzi z firmy” – poinformował we wtorek RASP w komunikacie. Przyczyny zerwania współpracy nie zostały podane.

Jak donosi Press.pl, w środę dziennikarze portalu zadali pytanie RASP, „czy potwierdzają lub zaprzeczają, że w RASP pracowała jakakolwiek komisja w sprawie zachowań pracownika Tomasza Lisa?” Wydawnictwo nie potwierdziło i nie zaprzeczyło powołaniu takiej komisji.

Press dopytywał także o szczegóły działania takiej komisji m.in. czy rozpatrywała ewentualne przypadki mobbingu lub innych niewłaściwych zachowań ze strony byłego naczelnego „Newsweek Polska”.

Ringier Axel Springer natychmiastowo kończy współpracę z Lisem

Zarząd Ringier Axel Springer Polska zdecydował o natychmiastowym zakończeniu współpracy z Tomaszem Lisem. „Jest czas powitań i czas pożegnań” –...

zobacz więcej

„W naszej firmie od dawna prowadzone są działania mające na celu zapobieganie nieprawidłowościom. Jeśli ktoś z firmy zachowuje się niezgodnie z prawem lub w sposób nieetyczny, każdy pracownik może osobiście lub w pełni anonimowo zgłosić taką sytuację za pośrednictwem specjalnego systemu. Wówczas wiadomość zostaje przekazana do rozpatrzenia przez odpowiednie osoby. Na podstawie zgłoszenia zostaje powołana komisja, która bada okoliczności zdarzenia” –odpowiedziała Agnieszka Skrzypek-Makowska, kierowniczka komunikacji zewnętrznej w Ringier Axel Springer Polska.

„Wyniki postępowania pozostają poufne, konkluzje są przekazywane jedynie osobom, których sprawa dotyczy lub które brały udział w postępowaniu jako świadkowie. Z uwagi na delikatny charakter zgłaszanych spraw, nie upubliczniamy informacji, które dotyczą postępowania – ani osobowo, ani przedmiotowo” – przekazała Skrzypek-Makowska.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej