RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Lis zostanie doradcą Tuska? Większość tego nie chce

Tomasz Lis (fot. PAP/Stach Leszczyński)
Tomasz Lis (fot. PAP/Stach Leszczyński)

Najnowsze

Popularne

Tomasz Lis stracił pracę w „Newsweeku”. Nie wiadomo, czym się będzie teraz zajmował. Niektórzy sugerują, że mógłby dołączyć do Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska. Jednak, jak wynika z sondażu dla „Super Expressu”, zdecydowana większość badanych jest przeciwna temu, by Lis wszedł do polityki.

Tomasz Lis w PO? Poseł Platformy: Widzę go na naszych listach

Po tym, jak Ringier Axel Springer Polska i Tomasz Lis poinformowali o natychmiastowym zakończeniu współpracy, nie brak spekulacji ws. transferu...

zobacz więcej

We wtorek media obiegła informacja, że Zarząd Ringier Axel Springer Polska i Tomasz Lis zadecydowali o natychmiastowym zakończeniu współpracy. Lis odszedł z wydawnictwa po 10 latach pracy jako redaktor naczelny tygodnika „Newsweek Polska”.

„Z dniem 24 maja 2022 r. Tomasz Lis przestaje pełnić funkcję redaktora naczelnego oraz prowadzącego podcast Świat_PL i odchodzi z firmy” – informował RASP w komunikacie nie podając przyczyn decyzji.

Z doniesień mediów wynika, że o odejściu Lisa nie wiedzieli nawet pracownicy redakcji. „Kompletne zaskoczenie dla wszystkich, bo nosił się od lat jakby był nietykalny... Nic nie zapowiadało tej sytuacji, zwłaszcza że w poniedziałek rano normalnie prowadził poranne kolegium. We wtorek zwołano spotkanie dla pracowników 45 minut przed oficjalnym info do prasy. Lis nawet się na nim nie stawił” – mówi informator Pomponika.

Przyszłość Lisa w PO? Tajemnicza wypowiedź Tuska

We wtorek właściciel „Nesweeka” przekazał informację o rozstaniu się z redaktorem naczelnym tygodnika. Co więcej, Tomasz Lis przestał pełnić...

zobacz więcej

Według serwisu Lis „podpadł” ostatnio swoim pracodawcom.

– Decyzja mogła zapaść już po głośnej okładce „Newsweeka”, na której Joe Biden prowadził Andrzej Dudę jak dziecko, a podpis sugerował, że prezydent Polski jest „sterowany” przez Bidena. Gwoździem do trumny miał być jednak ostatni wstępniak Lisa o „wolnych mediach”, w którym właściwie wprost napisał, że nie ma wolnych mediów oprócz niego. Mocno uderzył w TVN, co nie przypadło do gustu amerykanom – mówi informator.

Sondaż: Lis powinien dołączyć do PO?


Komentatorzy sugerują, że Lis mógłby teraz dołączyć do szeregów Donalda Tuska, którego sam nazywa „przywódcą narodu”.

– Tomasz Lis jest doświadczonym dziennikarzem, redaktorem, na pewno w kampanii by się przydał, widzę go na naszych listach – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Paweł Kowal. Polityk Platformy Obywatelskiej przyznał, że byłoby to „spore wzmocnienie”.

– Byłoby dobrze, żeby Tomasz Lis zaangażował się w politykę, od dawna go ciągnęło do polityki, więc może wreszcie to zrealizuje – zaznaczył Kowal.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej