RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zełenski: Zbyt wielu nadal ogląda się na Rosję

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. facebook.com/zelenskiy.official)
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. facebook.com/zelenskiy.official)

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał społeczność międzynarodową do bardziej zdecydowanego opowiedzenia się po stronie jego kraju, odpierającego rosyjską agresję. W wystąpieniu wideo w środę wieczorem podkreślił, że nadal zbyt wielu ogląda się na Rosję i własne interesy.

Steinmeier prosi Putina o zakończenie wojny

Część unijnych przywódców jest stanowcza wobec Polski, ale niezwykle uprzejma wobec zbrodniarza Putina. Po licznych telefonach Macrona teraz...

zobacz więcej

Rosja napada na Ukrainę – RAPORT

Zełenski wskazał na „rozczarowujące” wystąpienia podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Prezydent Ukrainy skrytykował także byłego szefa amerykańskiej dyplomacji Henry'ego Kissingera, który powiedział, że Ukraina, jeśli chce osiągnąć pokój, powinna oddać Rosji część swojego terytorium.

Prezydent Ukrainy oświadczył online podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, że jego kraj nie odda żadnej części swego terytorium i będzie walczył o odzyskanie obszarów zajętych przez Rosję. Podkreślił, że jest gotów do rozmów z Moskwą, ale tylko wtedy, jeśli Rosja wycofa się z terytorium Ukrainy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej