RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Grupa Anonymous pomaga ks. Bonieckiemu

Internauci ze znanej grupy Anonymous zaatakowali konta mailowe zgromadzenia księży Marianów – taką informację otrzymaliśmy na platformę Twoje Info. Na adres elektronicznej poczty wpłynęło 6 tys. maili, ale to dopiero początek akcji. Jej inicjatorzy chcą docelowo wysłać kilkadziesiąt tysięcy wiadomości i w ten sposób zablokować zakonny serwis. Ma to być protest przeciwko nałożeniu na księdza Adama Bonieckiego zakazu wypowiedzi dla mediów.

Słowa księdza Adama Bonieckiego zawsze budziły zainteresowanie, ale naprawdę gorące emocje wywołuje milczenie duchownego. Internauci ze słynnej grupy Anonymous próbują zablokować konta mailowe zgromadzenia księży Marianów, którego Prowincjał zakazał Bonieckiemu wypowiedzi dla mediów – z wyjątkiem Tygodnika Powszechnego.

– To jest protest przeciwko ograniczaniu wolności słowa. Chodzi o to, żeby zapchać skrzynkę mailową Prowincjała Marianów wiadomościami o treści: Oddajcie głos księdzu Bonieckiemu – mówi anonimowy aktywista Anonymous.

Internauci zamierzają wysłać marianom kilkadziesiąt tysięcy maili. Akcja rozpoczęła się wczoraj wieczorem.

Ksiądz Adam Boniecki – z uwagi na zakaz – odmówił komentarza w tej sprawie. Poprosił jednak, by na antenie TVP Info podziękować internautom, którzy go wspierają. Tydzień temu – w czasie promocji swojej najnowszej książki – nie krył uznania dla osób, które próbują przełamać nakaz milczenia. – To jest dla mnie pociecha, że mogę spokojnie umrzeć, bo ktoś chyba zrozumiał o co mi chodzi – mówił.

Anonymous, czyli Anonimowi, to grupa internautów, często oskarżanych o hakerstwo. Mają atakować serwery rządowe lub globalnych korporacji. Taktyka zastosowana wobec polskich zakonników jest dobrze znana specom od sieciowych zabezpieczeń.

Nieoficjalnie wiadomo, że atak internautów – niezależnie od jego skali i skutków – nie wpłynie na decyzje przełożonych zgromadzenia Marianów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej