RAPORT

Pogarda

MEiN zapowiada dodatkowe etaty dla psychologów i specjalistów w szkołach

Szef MEiN zapowiada większą liczbę etatów dla specjalistów w szkołach (fot. PAP/Rafał Guz)
Szef MEiN zapowiada większą liczbę etatów dla specjalistów w szkołach (fot. PAP/Rafał Guz)

Najnowsze

Popularne

Minister Czarnek zapowiedział zwiększenie liczby etatów dla psychologów w polskich szkołach.

Jak będzie wyglądać edukacja ukraińskich dzieci po wakacjach? Konferencja ministra Czarnka

Wypracowany dla dzieci z Ukrainy system edukacyjny będzie stosowany w kolejnym roku szkolnym – powiedział we wtorek minister edukacji i nauki...

zobacz więcej

Od września do szkół trafi ponad pół miliarda złotych na pomoc psychologiczną – zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dodał, że dzięki dodatkowym środkom zwiększy się liczba etatów psychologów i innych specjalistów w szkołach i przedszkolach z 21 tysięcy do 38 tysięcy.

Dzięki ustawie podpisanej przez prezydenta i decyzji premiera Mateusza Morawieckiego tylko w tym roku przeznaczamy 520 milionów złotych na dodatkowe kilkanaście tysięcy etatów psychologów i specjalistów w polskich szkołach. Ta opieka jest niezwykle potrzebna, żeby zaradzić problemom, które powstały po pandemii COVID-19 – stwierdził.

„Szaleństwo”. Minister Czarnek o nietypowej toalecie w warszawskim liceum [WIDEO]

Szaleństwo postmodernizmu i neomarksizmu – tak doniesienia o specjalnej toalecie dla uczniów transpłciowych i niebinarnych w jednej z warszawskich...

zobacz więcej

Zmiana systemowa


Wiceminister Marzena Machałek podkreśliła, że jest to zmiana systemowa – nie tylko określenie standardów zatrudniania specjalistów, lecz także zapewnienie środków finansowych na zatrudnienie psychologów, pedagogów i pedagogów specjalnych, logopedów bądź neurologopedów.

Ważne jest, żeby wesprzeć dzieci, a można to zrobić poprzez specjalistyczne wsparcie nauczycieli w ich pracy – dodała.

Od 1 marca szkoły otrzymały 180 milionów złotych na trzy miliony godzin wsparcia psychologicznego dla dzieci i młodzieży.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej