RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Tomasz Lis w PO? Poseł Platformy: Widzę go na naszych listach

Donald Tusk i Tomasz Lis podczas programu telewizyjnego pt. "Tomasz Lis na żywo", 2011 (fot. TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk)
Donald Tusk i Tomasz Lis podczas programu telewizyjnego pt. "Tomasz Lis na żywo", 2011 (fot. TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk)

Najnowsze

Popularne

Po tym, jak Ringier Axel Springer Polska i Tomasz Lis poinformowali o natychmiastowym zakończeniu współpracy, nie brak spekulacji ws. transferu publicysty do Platformy Obywatelskiej. – Na pewno w kampanii by się przydał, widzę go na naszych listach – powiedział poseł Platformy Paweł Kowal.

Tomasz Lis w Platformie Obywatelskiej? Lawina spekulacji w sieci

Ringier Axel Springer Polska i Tomasz Lis zadecydowali o natychmiastowym zakończeniu współpracy. Ogłoszono, że odejście publicysty nastąpi z dnia...

zobacz więcej

– Tomasz Lis jest doświadczonym dziennikarzem, redaktorem, na pewno w kampanii by się przydał, widzę go na naszych listach – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Paweł Kowal.

Polityk Platformy Obywatelskiej przyznał, że byłoby to „spore wzmocnienie”.

– Byłoby dobrze, żeby Tomasz Lis zaangażował się w politykę, od dawna go ciągnęło do polityki, więc może wreszcie to zrealizuje – zaznaczył Kowal.

Zobacz także:   Ringier Axel Springer natychmiastowo kończy współpracę z Lisem

„Teraz w końcu oficjalnie” – skomentował wypowiedź Kowala dla tabloidu polityk PiS Krzysztof Sobolewski.

Wcześniej (we wtorek) zarząd Ringier Axel Springer Polska zdecydował o natychmiastowym zakończeniu współpracy z Tomaszem Lisem.

„Jest czas powitań i czas pożegnań” – napisał na Twitterze były już redaktor naczelny „Newsweeka”.

W marcu zakończyła się z kolei współpraca Ringier AG, czyli m.in. właściciela mediów wydawanych w Polsce, takich jak np. „Fakt”, „Newsweek” i Onet, z byłym kanclerzem Niemiec, dziś pracującym dla rosyjskich firm. Gerhard Schröder był doradcą spółki przez 17 lat.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej