RAPORT

Pogarda

Trener z NBA wstrząśnięty strzelaniną w szkole. „Mam już dość!” [WIDEO]

Steve Kerr na konferencji mówił o strzelaninie w Uvalde (fot. PAP/EPA/AARON M. SPRECHER)
Steve Kerr na konferencji mówił o strzelaninie w Uvalde (fot. PAP/EPA/AARON M. SPRECHER)

Najnowsze

Popularne

Po strzelaninie w szkole podstawowej w Uvalde w Teksasie, w której zginęło co najmniej 21 osób, przedmeczowa konferencja trenera Golden State Warriors niewiele miała wspólnego z koszykówką. Steve Kerr wygłosił emocjonalny apel, będący jego odpowiedzią na tragedię. Kolejną – jak podkreślał – w ostatnich dniach. Szkoleniowiec konsekwentnie wypowiada się na temat dostępu do broni i po raz kolejny zaapelował do polityków: „Jestem zmęczony. Kiedy coś z tym zrobimy?”.

Masakra w amerykańskiej szkole. Zabójca kupił broń z okazji swoich 18. urodzin [WIDEO]

Sprawca strzelaniny w szkole podstawowej w mieście Uvalde w Teksasie w USA, w której zginęło 20 osób, kupił dwie sztuki broni z okazji swoich 18....

zobacz więcej

Wtorkowa masakra w szkole podstawowej Uvalde, położonym ok. 130 km na zachód od San Antonio, przedłuża serię masowych strzelanin, które wstrząsnęły Amerykanami.

Kolejna masakra w USA


Sprawca masakry, w której zginęło 21 osób, w tym 19 dzieci w wieku od 7 do 10 lat, został zabity w wymianie ognia z funkcjonariuszem Patrolu Granicznego. 10 dni wcześniej w Buffalo, w stanie Nowy Jork, napastnik otworzył ogień w supermarkecie, zabijając 10 osób.

Konferencja odbyła się tuż przed czwartym meczem finałów Konferencji Zachodniej między Warriors i Mavericks. Trener drużyny z San Francisco odmówił jednak rozmowy o sporcie. Jak stwierdził, „przez ostatnie sześć godzin w naszej drużynie nic się nie zmieniło”. Tego wieczora były rzeczy ważniejsze.

– W tej chwili 50 senatorów odmawia głosowania nad ustawą o sprawdzaniu przeszłości, którą Izba uchwaliła kilka lat temu. Leży tam od dwóch lat. Jest powód, dla którego nie chcą nad nią głosować: chcą zachować władzę – mówił roztrzęsiony szkoleniowiec.

Steve Kerr zdruzgotany


Bliski łez Kerr domagał się działań polityków, bo – jak mówił – jest zmęczony kolejnymi kondolencjami, zdruzgotanymi rodzinami i minutami ciszy. – Pytam więc ciebie, Mitchu McConnellu, pytam wszystkich senatorów, którzy odmawiają podjęcia jakichkolwiek działań w związku z przemocą, strzelaninami w szkołach i supermarketach. Pytam was: czy zamierzacie przedłożyć własne pragnienie władzy nad życie naszych dzieci, osób starszych i wiernych Kościoła? Bo tak to właśnie wygląda – mówił przed kamerami trener Warriors. Podkreślił, że jego drużyna zagra mecz, ale chce, by każdy fan i zawodnik pomyślał tego dnia o swoich bliskich, którzy mogliby zostać ofiarami tragedii.

Jego ojciec został zastrzelony


Ojciec Kerra Malcolm został zastrzelony w 1984 r., gdy pełnił funkcję rektora Amerykańskiego Uniwersytetu w Bejrucie.

Wielu graczy NBA, w tym LeBron James, wyraziło oburzenie z powodu wtorkowej strzelaniny. NBA wydała oświadczenie na Twitterze: „Rodzina NBA jest zdruzgotana straszną strzelaniną, która miała miejsce dzisiaj w Uvalde w Teksasie. Nasze myśli i szczere kondolencje kierujemy do rodziny i przyjaciół ofiar, a także do całej szkoły podstawowej Robb i społeczności Uvalde”. Zobacz także: Biden po masakrze w szkole w Teksasie: Musimy działać

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej