RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kolejka na lotnisku. Podróżni zaatakowali ochroniarzy, bo nie chcieli spóźnić się na lot

Do zdarzenia doszło przy bramkach bezpieczeństwa (fot. Shutterstock/VanderWolf Images)
Do zdarzenia doszło przy bramkach bezpieczeństwa (fot. Shutterstock/VanderWolf Images)

Koninklijke Marechaussee (żandarmeria wojskowa) musiała interweniować w nocy z niedzieli na poniedziałek na lotnisku Schiphol w Amsterdamie – informują we wtorek niderlandzkie media. Agresywni podróżni zaatakowali bowiem ochroniarzy ze względu na długi czas oczekiwania do kontroli bezpieczeństwa.

Polacy wyrzuceni z samolotu w Holandii. Muszą też zapłacić grzywny

Grupa 8 Polaków została usunięta z samolotu na lotnisku Schiphol w Amsterdamie – podaje holenderski portal nos.nl. Mężczyźni mieli nie stosować się...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło przy bramkach bezpieczeństwa, gdy zdesperowani i agresywni podróżni, którzy obawiali się, że spóźnią się na swoje loty, zaczęli grozić pracownikom ochrony – relacjonuje portal RTL Nieuws.

I dodaje, że „bezpieczeństwo pracowników było zagrożone” i została wezwana na pomoc żandarmeria. Rzecznik lotniska przyznał, że sytuacja miała miejsce, wskazał jednak, że „nie dokonano żadnych aresztowań”.

Dziennik „NRC” twierdzi natomiast, że na lotnisku doszło do bójki i „sytuacja wymknęła się spod kontroli”. „Musieliśmy działać, aby załagodzić sytuację” – głosi oświadczenie Koninklijke Marechaussee, jednak żandarmeria nie potwierdza informacji „NRC”.

Od pewnego czasu media donoszą o problemach jednego z największych lotnisk na świecie. Schiphol boryka się z brakami kadrowymi, a chaos potęgują częste strajki personelu naziemnego kolejnych linii lotniczych, którzy protestują przeciwko niskim płacom i przemęczeniu.

W efekcie od ubiegłego miesiąca podczas weekendów w amsterdamskim porcie lotniczym tworzą się gigantyczne kolejki. Linie lotnicze są często zmuszone do odwoływania lotów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej