RAPORT

Wojna na Ukrainie

Strzelaniny w dwóch barach jednocześnie. 8 ofiar to kobiety

11 osób zginęło w dwóch równoczesnych strzelaninach w barach w Meksyku (fot. Shutterstock/Frontpage)
11 osób zginęło w dwóch równoczesnych strzelaninach w barach w Meksyku (fot. Shutterstock/Frontpage)

11 osób, w tym osiem kobiet, zginęło w dwóch równoczesnych strzelaninach w barach w mieście Celaya w stanie Guanajuato w środkowym Meksyku. Zostawione na miejscu pisane odręcznie znaki wskazują na porachunki gangów - podały we wtorek lokalne władze.

Kompletnie pijany Rosjanin wiózł 20-tonowy ładunek

Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim (woj. lubelskie) aresztował na trzy miesiące 31-letniego obywatela Rosji. Kompletnie pijany mężczyzna kierował...

zobacz więcej

Strzelaniny miały miejsce w poniedziałek późnym wieczorem czasu lokalnego; według Associated Press wydarzyło się to w dwóch barach znajdujących się na tej samej ulicy, a agencja AFP podaje, że doszło też do ataku w hotelu.

Policja nie poinformowała, jakie znaki zostawili sprawcy. Associated Press, powołując się na zdjęcia zamieszczone w mediach społecznościowych, podaje jednak, że zabójcy należą prawdopodobnie do gangu Santa Rosa de Lima. Właściciele barów mieli popierać rywalizujący z nim gang Jalisco Nueva Generacion.

Według świadków około godz. 22 czasu lokalnego napastnicy weszli do barów i otworzyli ogień do obecnych, a następnie oblali ciała ofiar benzyną i próbowali je podpalić. 10 osób zginęło na miejscu, a jedna zmarła później w szpitalu.

W Guanajuato toczy się wojna gangów Santa Rosa de Lima i Jalisco Nueva Generacion, które rywalizują o dochody z przemytu narkotyków i kradzionych paliw, pochodzących ze znajdującej się w tym stanie rafinerii - wyjaśnia AFP.

Od 2006 roku, gdy rząd Meksyku rozpoczął kontrowersyjną operację militarną przeciw kartelom w wojnach narkotykowych zginęło około 340 tys. osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej