RAPORT

Wojna na Ukrainie

Klasa ze specjalnością budowy i obsługi dronów

W Tarnobrzegu powstanie klasa o profilu budowy dronów (fot. Shutterstock/Pintau Studio)
W Tarnobrzegu powstanie klasa o profilu budowy dronów (fot. Shutterstock/Pintau Studio)

W zespole szkół technicznych w Tarnobrzegu powstanie klasa, w której młodzież będzie szkolona z budowy, projektowania i obsługi dronów.

Toaleta dla uczniów transpłciowych i niebinarnych w liceum. Komentarz dyrekcji

„W LXXV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Warszawie uroczyście otwarto klozet dla niebinarnych i transpłciowych dzieciaków” –...

zobacz więcej

Porozumienie w tej sprawie podpisano w trakcie pierwszego dnia konferencji dotyczącej obronności, którą zorganizował portal Defence24. Przedstawiciele tego medium również będą działać na rzecz przygotowania uczniów do tworzenia i obsługiwania bezzałogowych statków powietrznych.

Rektor Wojskowej Akademii Technicznej pułkownik Przemysław Wachulak powiedział, że klasy o profilu dronowym będą przeznaczone dla uczniów, którzy w przyszłości będą mogli zasilić szeregi armii. W ramach porozumienia wykładowcy z WAT będą w Tarnobrzegu prowadzić zajęcia. Uczelnia jest też otwarta na współpracę z zakresu organizowania zajęć z swoich laboratoriach.

Wojskowa Akademia Techniczna od pewnego czasu współpracuje z technikum w Tarnobrzegu. WAT patronuje także klasie o profilu informatycznym, która z kolei działa od kilku lat w Warszawie. Tu z kolei kładzie się nacisk na zajęcia z zakresu cybernetyki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej