RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pijana 27-latka bez prawa jazdy wjechała autem w radiowóz

Kierująca miała 1,5 promila alkoholu w organizmie (fot. Shutterstock/canon_photographer)
Kierująca miała 1,5 promila alkoholu w organizmie (fot. Shutterstock/canon_photographer)

Policyjny patrol z Węgorzewa na Mazurach zatrzymał kobietę kierującą peugeotem, która wjechała w tył radiowozu, a potem usiłowała odjechać z miejsca zdarzenia. Okazało się, że 27-latka jest pijana i nie ma prawa jazdy – podała policja.

Kierowca ciężarówki z promilami jechał autostradą A1

Ponad 3,5 promila alkoholu we krwi miał kierowca samochodu ciężarowego, podróżujący autostradą A1 w okolicach Łodzi. Ciężarówka jechała całą...

zobacz więcej

Funkcjonariusze prewencji zostali wezwani do kolizji dwóch samochodów na ul. Jana Pawła II w Węgorzewie. Po dojechaniu radiowozem na miejsce zatrzymali się na parkingu.

– Nagle w tył radiowozu uderzył samochód marki Peugeot wyjeżdżający z sąsiedniego parkingu. Kierowc usiłował odjechać z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze pojechali za nim i po chwili zatrzymali – podała policja.

Okazało się wtedy, że za kierownicą siedzi kobieta, od której policjanci od razu wyczuli zapach alkoholu. Ich podejrzenia potwierdziło badanie, które wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W dodatku mieszkanka gminy Węgorzewo nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami.

Zaraz potem 27-latka została przewieziona do komendy, a jej auto przetransportowano na policyjny parking. – Kobieta nie potrafiła logicznie wytłumaczyć swojego zachowania i nie była świadoma tego, co się stało – przekazała policja.

Za popełnione przestępstwo kierowania pod wpływem alkoholu kobiecie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat. Odpowie również za wykroczenia spowodowanie kolizji i kierowania pojazdem bez uprawnień.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej