RAPORT

Pogarda

„Manchester United to śmiecie”. BBC przeprasza za obraźliwy pasek na antenie [WIDEO]

Kolejny cios dla fanów Manchesteru United (fot. Shutterstock/Primakov)
Kolejny cios dla fanów Manchesteru United (fot. Shutterstock/Primakov)

Najnowsze

Popularne

Brytyjski nadawca BBC przeprasza fanów Manchesteru United za pasek, który pojawił się we wtorek rano na antenie, w czasie transmisji meczu tenisowego. Widzom stacji ukazał się napis „Manchester United to śmiecie”. Oficjalny powód: „usterka techniczna”.

Rosyjskie media cenzurują Igę Świątek i manipulują jej wypowiedzią na temat wojny

Iga Świątek od początku wojny na Ukrainie przypomina światu o rosyjskiej napaści. Także podczas zwycięskiego turnieju w Rzymie okazała solidarność...

zobacz więcej

Jak czytamy w serwisie internetowym bbc.com, tekst odnoszący się do klubu z Manchesteru został wyświetlony na dolnym pasku wiadomości we wtorek tuż po godz. 9:30.

„Manchester United to śmiecie” – można było przeczytać w krótkiej informacji na pasku. Chwilę później prezenterka Annita Mcveight przeprosiła wszystkich fanów Manchesteru United.

– Mam nadzieję, że nie poczuli się urażeni. Wyjaśnię, co się stało: za kulisami ktoś szkolił się w zakresie obsługi paska telewizyjnego i umieszczania na nim tekstu, więc pisał przypadkowe rzeczy nie na poważnie i pojawił się ten komentarz – tłumaczyła.

Dodała, że z pewnością był to błąd, ale uznano, że lepiej wyjaśnić to widzom.

Prezenter BBC i fan Manchesteru City Clive Myrie skomentował zamieszanie na Twitterze. Podkreslił, że „nie miał nic wspólnego” z obraźliwym paskiem.

W oficjalnym oświadczeniu BBC przekazano, że była to „usterka techniczna” z testowym paskiem, który wyświetlił się na kilka sekund w programach nadawanych na żywo. Aferze znaczenia dodaje fakt, że największy rywal Manchesteru United – Manchester City obronił w niedzielę tytuł mistrza Premier League, pokonując Aston Villę 3:2.

Fani Manchesteru United nie mogą zaliczyć ostatnich sezonów do sukcesów – ich zespół nie awansował teraz do Ligi Mistrzów, zajmując 6. miejsce w tabeli.

Zobacz także: Liga angielska – Manchester City mistrzem

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej