RAPORT

Wojna na Ukrainie

Katastrofa w Iranie. Są zabici, dziesiątki osób znalazło się pod gruzami

Tragedia w Iranie (fot. PAP/ EPA/IRANIAN RED CRESCENT)
Tragedia w Iranie (fot. PAP/ EPA/IRANIAN RED CRESCENT)

W Iranie 10 osób zginęło w wyniku zawalenia się dziesięciopiętrowego, niedokończonego budynku Metropol w Abadanie, stolicy prowincji Chuzestan.

Alarm żywnościowy. Wojna na Ukrainie oznacza głód dla chrześcijan w Iraku

Skutki wojny na Ukrainie odczuwalne są na całym świecie. Konsekwencje rosyjskiej inwazji dotykają nawet tak odległych państw jak Irak, który...

zobacz więcej

10 osób zginęło w wyniku zawalenia się dziesięciopiętrowego, niedokończonego wieżowca Metropol w Abadanie, stolicy prowincji Chuzestan w Iranie. „Ponad 30 osób zostało rannych, a dziesiątki innych nadal są uwięzione pod gruzami” – poinformował minister spraw wewnętrznych Iranu Ahmad Vahidi.

Wszczęto dochodzenie w celu ustalenia przyczyn zawalenia. Irański wymiar sprawiedliwości przekazał, że aresztowano 10 osób, w tym burmistrza i dwóch byłych burmistrzów, mających ponosić odpowiedzialność za katastrofę. Wśród aresztowanych znalazło się również wielu pracowników miejskich i nadzorców budowy.

Budynek znajduje się na najbardziej ruchliwej ulicy, gdzie dominują budynki komercyjne, medyczne i biurowe. Abadan to miasto, które liczy około 230 tysięcy mieszkańców i leży 660 kilometrów na południowy zachód od stolicy kraju.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej