RAPORT

Pogarda

SBU ujawnia rozmowę rosyjskiego żołnierza. „Użyłem ostrza jak Frodo Baggins”

Brutalność rosyjskich wojsk (fot.  Stringer/Anadolu Agency via Getty Images)
Brutalność rosyjskich wojsk (fot. Stringer/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Ukraińskie służby specjalne przechwyciły rozmowę rosyjskiego żołnierza. Mężczyzna opowiadał żonie lub matce, w jaki sposób zamordował Ukraińca. Chwalił się, że użył do tego „ostrza, jakie miał Frodo Baggins” z „Władcy Pierścieni”.

Koniec ery Putina? Meduza: Na Kremlu krążą trzy nazwiska

Władimir Putin w ciągu trzech miesięcy wojny nastawił przeciwko sobie zarówno „partię wojny”, jak i tych, którzy chcą pokoju. Ludzie na Kremlu mają...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Rozmowę rosyjskiego żołdaka opublikowała w mediach społecznościowych Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. SBU regularnie pokazuje podsłuchane rozmowy, które są dowodami na okrutne zbrodnie Rosjan.

Rosyjscy okupanci nie bez powodu nazywani są orkami – niektórzy z nich naprawdę są fanami postaci z »Władców Pierścieni« i cieszą się z zabójstw pokojowych Ukraińców” – pisze SBU. Podkreśla, że nowa przechwycona rozmowa jest szokująca i jest dowodem na brutalny rasizm i sadyzm.

Rosjanin mówi kobiecie: „Wczoraj złapaliśmy Ukra... Teraz jest już w innym świecie”. Dalej opowiada, że wbił Ukraińcowi „świnię prosto w serce”.

– Mam ostrze zaostrzone z dwóch stron, tak jak Frodo Baggins. Spełniłem swoje marzenie. Chciałem podciąć człowiekowi ścięgna i zobaczyć, jak się czołga – mówi Rosjanin.

SBU komentuje, że rozmówczyni żołnierza jest obojętna na krzywdę zamordowanego Ukraińca, „ale jest zniesmaczona, gdy słyszy o krwawych snach jej orka”. „Najwyraźniej nie doczeka się jego powrotu do domu… Dołożymy wszelkich starań, aby nie wrócił z wojny!” – pisze służba.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej