RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rosyjska propaganda odczłowiecza Ukraińców w TV. „Ludobójcza narracja”

Rosyjska propaganda nie ustaje w oczernianiu Ukraińców (fot. Contributor/Getty Images, TT.com:Julia Davis)
Rosyjska propaganda nie ustaje w oczernianiu Ukraińców (fot. Contributor/Getty Images, TT.com:Julia Davis)

Rosyjski kanał Rossija 1 znów uderza w Ukraińców. Amerykańscy dziennikarze alarmują, że w propagandowej stacji pojawiły się kolejne fałszywe tezy. Tym razem twierdzono, że „Ukraińcy to Rosjanie, którym trzeba przypominać, że ich język ukraiński, historia i religia są zmyślone”.

Kolejny cios w gospodarkę Rosji. Starbucks zamyka 130 kawiarni

Sieć kawiarni Starbucks po 15 latach obecności w Rosji zapowiedziała wycofanie się z tego kraju. To reakcja na agresję na Ukrainę, wywołanie wojny...

zobacz więcej

Amerykańska dziennikarka zajmująca się śledzeniem propagandy w rosyjskich mediach poinformowała, że wciąż dominuje tam narracja mająca znamiona ludobójstwa.

„Fałszywe twierdzenie, że Ukraińcy to tylko Rosjanie, którym trzeba przypominać, że język ukraiński, historia i religia są »zmyślone«, że rosyjskie wojska na Ukrainie walczą o »swoją ziemię«, a ich armia planuje nigdy nie odchodzić” – napisała Julia Davis.

Zobacz także:   Prezydent Filipin o Putinie: Ja zabijam przestępców, nie dzieci

W Rossija 1 od początku wojny usprawiedliwiano rosyjską agresję na Ukrainę koniecznością „denazyfikacji”. Propaństwowe media wciąż utrzymują przekaz ustalony przez prezydenta Rosji Władimira Putina.

Zobacz także:   Rabunki w Europie. Ta mapa podbija sieć

Zapraszani do studia komentatorzy oceniają, że walka obrońców Ukrainy nie ma sensu, bo w rzeczywistości nie mają oni społecznego mandatu do gospodarowania tymi terenami.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej