RAPORT

Wojna na Ukrainie

Psychiatra: Johnny Depp przez narkotyki miał problemy z pamięcią

Johny Deep zażywał LSD, MDMA, kokainę, opiaty, silne środki nasenne i marihuanę (fot. PAP/EPA/Steve Helber)
Johny Deep zażywał LSD, MDMA, kokainę, opiaty, silne środki nasenne i marihuanę (fot. PAP/EPA/Steve Helber)

Psychiatra powołany przez prawników byłej żony Johnny'ego Deppa Amber Heard ujawnił w czasie zeznań długą listę leków i narkotyków, które zażywał aktor. Dr David R. Spiegel wymienił LSD, MDMA, kokainę, opiaty, silne środki nasenne i marihuanę. To kolejny dzień procesu o zniesławienie, który gwiazdor Hollywood wytoczył byłej żonie.

Will Smith przewidział koniec swojej kariery. Przerażająca narkotykowa wizja

Hollywoodzki gwiazdor Will Smith przyznał w programie Davida Lettermana, że bierze narkotyki. Opowiedział m.in. o tym, że aż 14 razy wziął...

zobacz więcej

Lekarz stwierdził też, że przez nadużywanie tych substancji Depp miał problemy z pamięcią. Musiał na planach filmowych korzystać ze słuchawki, bo nie był w stanie zapamiętać swoich kwestii.

Podczas procesu Deppa przeciw Heard wielokrotnie pojawiał się wątek uzależnienia aktora od alkoholu i narkotyków. Teraz swoją opinię w tej kwestii przedstawił dr David R Spiegel, który badał Deppa.

Psychiatra o lekach, które brał Johnny Depp


Podczas rozprawy w sądzie okręgowym hrabstwa Fairfax wskazał on, że gwiazdor „Piratów z Karaibów” często brał różne narkotyki równocześnie. Na tej liście znalazły się m.in. silne leki nasenne jak Seroquel i mający działanie pobudzające Adderall.

– Kiedy te leki są stosowane przewlekle i łączy się je z narkotykami, np. kokainą lub MDMA, pacjent może stać się podejrzliwy, zazdrosny i psychotyczny, mogą pojawić się u niego gwałtowne zmiany nastroju – powiedział dr David R Spiegel. Psychiatra stwierdził też, że nadużywanie substancji psychoaktywnych wywołało u Deppa poważne zaburzenia pamięci. Gdy w czasie badania poprosił aktora o zapamiętanie trzech słów, które miał powtórzyć pięć minut później, gwiazdor nie był w stanie przypomnieć sobie żadnego z nich.

Zobacz także: Johnny Depp w „Piratach z Karaibów”? Producent odpowiada

– To bardzo nietypowe u 50-latka. Osoby z tej grupy wiekowej powinny zapamiętać dwa lub trzy słowa – skomentował lekarz.

I dodał, że dowiedział się od byłego terapeuty gwiazdora, iż ten na planach filmowych musiał korzystać ze słuchawki, gdyż nie potrafił zapamiętać swoich kwestii. – Jego szybkość myślenia i kojarzenia faktów mocno spadła. Kiedyś przyznał się, że z powodu swoich dolegliwości zniszczył jeden z filmów, w których grał – zeznał psychiatra.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej