RAPORT

Wojna na Ukrainie

Agencja R&I potwierdza rating Polski na poziomie A

Polska wciąż świetnie wypada w ratingach(fot.  Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
Polska wciąż świetnie wypada w ratingach(fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Japońska agencja Rating and Investment Information potwierdziła rating Polski w walucie obcej na poziomie „A” i utrzymała jego perspektywę na poziomie stabilnej – podano w komunikacie. „A” według R&I odzwierciedla „wysoką zdolność kredytową, wspieraną przez kilka wyróżniających się czynników”.

Rating Polski. Agencja Moody's: Stabilna perspektywa

Agencja Moody's potwierdziła długoterminowy rating Polski na poziomie „A2”, a jego perspektywa jest nadal stabilna - podała agencja w piątek w...

zobacz więcej

„Rosyjska inwazja na Ukrainę, która graniczy z Polską, obciąża polską gospodarkę. Wydarzenie to jednak nie zniszczyło podstaw wzrostu gospodarczego, wspieranego przez stosunkowo dużą populację” - napisano.

„Polska jest nadal uważana za kraj o dużym potencjale stabilnego wzrostu w perspektywie średnioterminowej. Tendencja spadkowa wskaźnika długu publicznego prawdopodobnie się utrzyma, choć oczekuje się, że deficyt budżetowy wzrośnie przejściowo” - uważa agencja.

„Wraz ze stabilnym bilansem płatniczym potwierdzamy zagraniczne i krajowe ratingi emitenta na poziomie A” – napisano w raporcie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej