RAPORT

Wojna na Ukrainie

Niebezpieczna pogoda we wtorek. IMGW wydaje ostrzeżenia przed burzami

Alerty obowiązują do wieczora (fot.  arch.PAP/Aleksander Koźmiński)
Alerty obowiązują do wieczora (fot. arch.PAP/Aleksander Koźmiński)

IMGW wydał alerty pierwszego stopnia przed gwałtownymi burzami dla pięciu województw zachodniej części Polski. Burzom towarzyszyć będą opady deszczu do 20 mm i porywy wiatru do 75 km/h. W nocy strefa burzowa będzie przesuwać się na wschód.

Zaczyna się sezon dla kleszczy. Lekarze dają nadzieję: z boreliozy można się wyleczyć

Z przenoszonej przez kleszcze boreliozy można całkowicie się wyleczyć, im szybciej jest ona wykryta tym jest to łatwiejsze – przekonują lekarze ze...

zobacz więcej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alerty przed burzami wydał dla województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Ostrzeżenia zaczną obowiązywać od godz. 13 we wtorek i potrwają do wieczora.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 20 mm i porywy wiatru do 75 km/h” – poinformował instytut. Prawdopodobieństwo wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych synoptycy ocenili na 80 proc.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej