RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wywiad wojskowy ujawnia. Był zamach na Putina

Władimir Putin (fot. EPA/ANDREY GORSHKOV / SPUTNIK PAP/EPA.)
Władimir Putin (fot. EPA/ANDREY GORSHKOV / SPUTNIK PAP/EPA.)

– Na prezydenta Rosji Władimira Putina przeprowadzono zamachy – uważa szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow, cytowany przez serwis Ukraińska Prawda. – Do jednego z nich doszło po rozpoczęciu pełnowymiarowej wojny przeciwko Ukrainie – dodał.

Berlusconi żąda przyjęcia przez Ukraińców warunków Putina. Tusk go chwali [WIDEO]

Donald Tusk wystąpił na konwencji włoskiej partii Forza Italia. Gratulował jej przewodniczącemu Silvio Berlusconiemu, poruszał też wątek wojny na...

zobacz więcej

Władimir Putin wywołał krwawą wojnę, która dotyka miliony ludzi na całym świecie. Ukraińcy są mordowani, uciekają z kraju lub żyją w potwornych warunkach, ale skutki konfliktu dotykają też wiele innych państw.

Rynek surowców szaleje, a wiele krajów jest zagrożonych głodem. Problemy mają również sami Rosjanie. Bogaci oligarchowie nie mogą swobodnie korzystać ze swoich fortun, a zwykli obywatele mierzą się ze wzrostem cen i utratą tysięcy produktów z krajowego rynku, bo światowi inwestorzy opuszczają ich kraj.

Zobacz także:   Putin rzucił na Ukrainę niemal wszystkie wojska zdolne do walki. Dziennikarze ujawniają

– Były zamachy na Putina... Nie tak dawno był nawet zamach ze strony, jak to się mówi, przedstawicieli Kaukazu. To niepubliczna informacja. Całkowicie nieudany zamach, ale miał naprawdę miejsce… Było to około dwóch miesięcy temu – powiedział serwisowi Ukraińska Prawda Budanow.

Zełenski mówi o „planie B” w przypadku jego zabójstwa

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że parlamentarno-prezydencki systemem rządów w jego kraju daje różne możliwości w przypadku...

zobacz więcej

– Powtarzam, był nieudany. Nie ma żadnego rozgłosu to zdarzenie, ale miało to miejsce – zaznaczył szef ukraińskiego wywiadu wojskowego.

Portal przypomina, że niedawno Budanow ocenił, iż Putin „znalazł się w ślepej uliczce”.

Zobacz także:  Były szef MI6: Tam wkrótce trafi Putin. Opuści to miejsce już nie jako prezydent

Nie może ani zakończyć wojny przeciwko Ukrainie, ani jej wygrać – podkreślił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej