RAPORT

Wojna na Ukrainie

Sasin: Polska będzie ważnym partnerem w odbudowie Ukrainy

Polska odegra ważną rolę w odbudowie Ukrainy(fot. M.Abjoushak/SOPA Images/LightRocket/Getty)
Polska odegra ważną rolę w odbudowie Ukrainy(fot. M.Abjoushak/SOPA Images/LightRocket/Getty)

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że rozmowy na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos dotyczą między innymi perspektyw odbudowy Ukrainy. Dużą rolę w tym procesie ma odegrać Polska. Na antenie Programu 1. Polskiego Radia Sasin ujawnił, że trwa przygotowanie oferty polskich firm w tej kwestii.

Davos w cieniu wojny na Ukrainie

zobacz więcej

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że rozmowy na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos dotyczą między innymi perspektyw odbudowy Ukrainy.

Dużą rolę w tym procesie ma odegrać Polska, podobnie jak obecnie odgrywa dużą rolę w udzielaniu pomocy Ukrainie i Ukraińcom.

Dziś w Davos zaplanowano wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Mają one być poświęcone głównie konsekwencjom wojny na Ukrainie.

Przed południem prezydent weźmie udział w panelu dyskusyjnym poświęconym wpływowi wojny na Ukrainie na porządek międzynarodowy. Będzie rozmawiał też o wspieraniu Ukrainy i o rozwoju relacji transatlantyckich.

W Forum, które formalnie rozpoczęło się w niedzielę, bierze udział ponad 2,5 tys. osób – przedstawicieli świata polityki, gospodarki, nauki, społeczeństwa obywatelskiego i mediów. Organizatorzy nie zaprosili uczestników z Rosji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej