RAPORT

Wojna na Ukrainie

W rejonie Czernihowa zginął rolnik, który najechał traktorem na rosyjską minę przeciwpancerną

Wybuch doszczętnie zniszczył traktor (fot. DSNS)
Wybuch doszczętnie zniszczył traktor (fot. DSNS)

W rejonie Czernihowa na północy Ukrainy podczas prac polowych traktor wjechał na pozostawioną przez Rosjan minę. Kierujący nim rolnik zginął – poinformowała Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS).

Zastęp ukraińskiej straży pożarnej w szpitalu. Mina wybuchła pod ich samochodem

Ośmiu strażaków zostało rannych w okolicach podkijowskiej wsi Nowi Petriwci, kiedy ich wóz gaśniczy najechał najprawdopodobniej na rosyjską minę....

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

„Kierowca traktora został przewieziony karetką do szpitala, był w stanie krytycznym; niestety, z powodu odniesionych ran, zmarł” – poinformowała DSNS. „Pirotechnicy sprawdzili następnie okolicę pod kątem innych materiałów wybuchowych i znaleźli jeszcze jedną minę przeciwpancerną” – napisano w komunikacie.

Ratownicy ponowili apel o unikanie poruszania się po niesprawdzonych polach, drogach leśnych czy działkach.

Weselny taniec w szpitalu. Panna młoda straciła nogi w wybuchu miny [WIDEO]

Wesele Oksany i Wiktora odbyło się u nas w sali szpitalnej – poinformował lwowski szpital. Pan młody tańczył z panną młodą, trzymając ją na rękach;...

zobacz więcej

Według Międzynarodowego Centrum Rozminowywania Humanitarnego w Genewie (GICHD) oczyszczanie terenów Ukrainy z min i niewypałów potrwa lata i problem ten - już zagrażający życiu milionów ludzi - utrudni proces odbudowy kraju i powrót osób, które uciekły przed wojną. W opublikowanym 13 maja raporcie zaznaczono, że ukraińscy specjaliści przy pomocy zagranicznych ekspertów zneutralizowali już 80 tys. min i innych materiałów wybuchowych.

Miny przeciwczołogowe mają ogromną siłę rażenia (fot. DSNS)
Miny przeciwczołogowe mają ogromną siłę rażenia (fot. DSNS)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej