RAPORT

Wojna na Ukrainie

Chciał obciąć głowę byłej partnerce. Zabójca Polki stanął przed sądem

Sprawca nie mógl wybaczyć Polce, że się z nim rozstała (fot. Metropolitan Police)
Sprawca nie mógl wybaczyć Polce, że się z nim rozstała (fot. Metropolitan Police)

Przed sądem w Londynie stanął w poniedziałek 29-letni Dennis A., który jest oskarżony o zabójstwo 21-letniej polskiej studentki Ani Jędrkowiak. Mężczyzna próbował obciąć jej głowę. Morderstwo miało być zemstą sprawcy za porzucenie.

Londyn: 21-letnia Polka śmiertelnie dźgnięta nożem

21-letnia Polka została śmiertelnie dźgnięta nożem w alejce w pobliżu szkoły w dzielnicy South Ealing w zachodnim Londynie – poinformowała policja....

zobacz więcej

Do zabójstwa doszło w zeszłym tygodniu, krótko po północy z poniedziałku na wtorek w niewielkiej alejce w dzielnicy Ealing w zachodnim Londynie. 21-letnia Ania Jędrkowiak, która została wielokrotnie ugodzona nożem, zmarła na miejscu zdarzenia.

Sprawca został zatrzymany na dworcu autobusowym, gdy czekał na autobus do Newport w południowo-wschodniej Walii, gdzie na stałe mieszka. Po jego aresztowaniu policja informowała, że ofiara i sprawca najprawdopodobniej się znali.

Czy to było morderstwo? Polka znaleziona martwa na Malcie

Na Malcie znaleziono ciało 29-letniej Polki. Choć przyczyny śmierci nie są jeszcze znane, to policja nie wyklucza morderstwa. Zatrzymano już...

zobacz więcej

Jak podaje w poniedziałek gazeta „Independent”, A. zaatakował Polkę dużym kuchennym nożem i próbował jej obciąć głowę. Wszystko wskazuje, że motywem zabójstwa były sprawy osobiste, bo obydwoje byli przez krótki czas w związku. Jędrkowiak poznała A. na jednym z portali randkowych krótko po tym, jak przyjechała na studia do Wielkiej Brytanii, prawdopodobnie w 2020 r.Ich relacja zakończyła się, gdy dziewczyna zaczęła studia na University of West London oraz pracę na część etatu w jednej z restauracji w Ealing.

Poniedziałkowe przesłuchanie przed Centralnym Sądem Karnym Anglii i Walii miało charakter wstępny. Oskarżony pozostając w więzieniu poprzez łącze wideo potwierdził tylko swoją tożsamość. Następna rozprawa, podczas której zostanie zapytany, czy przyznaje się do zarzucanych mu czynów, wyznaczona została na 8 sierpnia, zaś właściwy proces rozpocznie się 15 maja przyszłego roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej