RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zabójstwo na Nowym Świecie. Policja publikuje wizerunki poszukiwanych mężczyzn

Gdzie ukrawają się Sebastian Włodarczyk (z lewej) i Łukasz Goławski? (fot. Policja)
Gdzie ukrawają się Sebastian Włodarczyk (z lewej) i Łukasz Goławski? (fot. Policja)

Warszawska policja opublikowała wizerunki i nazwiska poszukiwanych w związku z zabójstwem na Nowym Świecie w Warszawie. To 23-letni Sebastian Włodarczyk i 27-letni Łukasz Goławski z Warszawy. Policja wzywa każdego, kto zna ich miejsce pobytu, do zawiadomienia służb. Za ukrywanie podejrzewanych mężczyzn grozi więzienie.

Bestialskie zachowanie rowerzysty. Pies walczy o życie [WIDEO]

Szokujące zachowanie młodego mężczyzny zarejestrowały kamery monitoringu jednego ze sklepów w Legnicy. „Nasz owczarek niemiecki został otruty przez...

zobacz więcej

Policjanci Komendy Rejonowej Policji Warszawa I na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie poszukują dwóch mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo na Nowym Świecie. Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka tej prokuratury prok. Aleksandra Skrzyniarz, sąd zastosował wobec podejrzewanych tymczasowy areszt.

Za zbrodnie obwiniano Ukraińców


Tuż po zbrodni w sieci pojawiły się oskarżenia pod adresem ukraińskich uchodźców, których obwiniono o zabójstwo. Spekulacje zdementował w ubiegłym tygodniu minister sprawiedliwości, informując o pierwszysch ustaleniach śledczych.

Na policyjnej stronie w poniedziałek opublikowano wizerunki i nazwiska poszukiwanych. Obaj to mieszkańcy Warszawy.

Gdzie ukrywają się Sebastian i Łukasz?


„W dniu 8 maja 2022 roku w Warszawie przy ul. Nowy Świat 30 działając w zamiarze bezpośrednim, wspólnie i w porozumieniu Sebastian Włodarczyk lat 23, zam. Warszawa i Łukasz Goławski lat 27, zam. Warszawa dokonali zabójstwa 29-letniego mężczyzny poprzez trzykrotne ugodzenie pokrzywdzonego ostrym narzędziem w klatkę piersiową, co skutkowało zgonem pokrzywdzonego” – podała policja.

Komenda wzywa każdego, kto zna miejsce pobytu poszukiwanych, do zawiadomienia o tym najbliższej jednostki Policji lub prokuratura. „Ostrzega się, że za ukrywanie poszukiwanego lub dopomaganie mu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5” – zaznacza. Zapewnia też o utrzymaniu tajemnicy co do osoby informującej, zgodnie z art. 280 par 2 Kodeksu postępowania karnego. „Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się naocznych świadków zdarzenia oraz osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia i kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, nr tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112” – zaapelowali policjanci. Prok. Aleksandra Skrzyniarz przekazała w piątek, że sprawcy dzięki intensywnej pracy policjantów i prokuratorów zostali ustaleni, jednakże „ukrywają się przed organami ścigania”. „Stąd wniosek o ich tymczasowe aresztowanie, by rozesłać za nimi list gończy” – zaznaczyła wtedy prokurator Skrzyniarz.

Szokująca zbrodnia w centrum Warszawy


W nocy z 7 na 8 maja do sklepu przy Nowym Świecie w Warszawie wszedł ranny mężczyzna. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe. – Niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł – relacjonowała sierż. sztab. Gabriela Putyra z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Zobacz także: Zadali 60 ciosów, a ciało wyrzucili przez balustradę. Bestialskie morderstwo w squacie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej