RAPORT

Pogarda

Tragiczny pożar domu pod Warszawą. Nie żyje pierwsza dama polskiej fantastyki

Do pożaru doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek nieopodal Warszawy (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Do pożaru doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek nieopodal Warszawy (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Najnowsze

Popularne

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do pożaru domu letniskowego w Starych Załubicach (w gminie Radzymin). W płomieniach zginęła Maja Lidia Kossakowska, autorka książek fantasy, nazywana „pierwszą damą polskiej fantastyki”. Jej mąż Jarosław Grzędowicz nie odniósł obrażeń.

Zmarł popularny aktor znany ze „Szpitala na peryferiach”

Zmarł popularny czeski aktor filmowy i teatralny Josef Abrham – poinformowała we wtorek agencja CTK, powołując się na syna artysty. Polska...

zobacz więcej

O akcji straży pożarnej informował portal wwl112.pl.

„Kiedy ratownicy dotarli w wąską, zalesioną aleję, drewniano–murowany dom letniskowy był już cały objęty ogniem. Rozpoczęła się akcja gaśnicza. Wokół biegał zdenerwowany, niegroźnie ranny mężczyzna i krzyczał, że w środku znajduje się jego żona, której nie udało się wydostać z płomieni. Jednak wejście do palącego się budynku było niemożliwe z uwagi na zagrożenie życia strażaków. Po kilkudziesięciu minutach udało się opanować żywioł i przeszukać pogorzelisko. Niestety w jednym z pomieszczeń leżały spalone zwłoki 50-letniej kobiety. Przybyły na miejsce lekarz mógł tylko stwierdzić zgon” – czytamy.

Według Łukasza M. Wiśniewskiego, autora opowiadań fantasy, w płomieniach zginęła Maja Lidia Kossakowska. Jej najbardziej znana powieść „Siewca Wiatru” została wydana w 2004 roku.Informację o jej śmierci potwierdziła także Nowa Fantastyka.Kossakowskiej towarzyszył jej mąż, Jarosław Grzędowicz. To jeden z najbardziej znanych pisarzy fantasy, autor cyklu „Pan Lodowego Ogrodu” czy bestesellerowej powieści „Popiół i kurz. Opowieść ze świata Pomiędzy”.

Grzędowicz nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej