RAPORT

Wojna na Ukrainie

GIS wycofuje mozzarellę ze sklepów. Wykryto bakterie

Spożycie może prowadzić do choroby zwanej listeriozą (fot. Shutterstock/Tatjana Baibakova)
Spożycie może prowadzić do choroby zwanej listeriozą (fot. Shutterstock/Tatjana Baibakova)

Ze względu na wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes została wycofana jedna partia sera Mozzarella w plastrach – podał w poniedziałek Główny Inspektorat Sanitarny.

Pomysł na biznes. SMS-y na dobranoc

Zaskakujący pomysł na dorabianie do pensji znalazła 35-letnia Wong Biying. Chinka założyła na platformie Taobao wirtualny sklepik i wysyła za jego...

zobacz więcej

Główny Inspektorat Sanitarny wydał w tej sprawie ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności.

Chodzi o produkt: Ser Mozzarella Plastry 135 g. z numerem partii: 01.22.1261 i z datą trwałości: 20.06.2022. Producentem jest CEKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością mieszcząca się przy ul Goliszew 3a, 62-817 Żelazków, weterynaryjny numer identyfikacyjny 30071602.

Niebezpieczny ser znika ze sklepów


Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez producenta wycofaniu określonej partii produktu ze względu na wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes w badaniach właścicielskich.

„Inspekcja Weterynaryjna prowadzi postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie. Spółka CEKO rozpoczęła proces wycofywania kwestionowanej partii produktu z obrotu” – podano w komunikacie.

Źródło: GIS
Zapewniono, że organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania ww. partii.

Czym grozi spożycie mozzarelli z bakteriami?


Podkreślono, że „nie należy spożywać partii objętej komunikatem”. „Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą” – wyjaśniono.

GIS zaleca, aby w przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, skontaktować się z lekarzem.

Zobacz także: Wyrok na 24-latka, który śmiertelnie potrącił dziecko na pasach

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej