RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wiadukt oddany przed czasem. Rząd chce zwiększyć pulę środków na budowę dróg

– Budowa ważnego wiaduktu w ciągu ul. Zwierzynieckiej została zakończona pięć miesięcy przed terminem – podkreślił w Skierniewicach podczas uroczytości oddania do użytku konstrukcji minister infrastruktury. Andrzej Adamczyk podkreślił, że rozbudowa infrastruktury drogowej jest priorytetem rządu.

Via Carpatia gotowa. Otwarto ostatni odcinek z Lublina do Rzeszowa

Łączymy bezpieczną drogą Rzeszów z Lublinem – podkreślił w sobotę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk otwierając dla ruchu odcinek drogi...

zobacz więcej

Minister dodał, że rocznie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg do samorządów trafia ponad 3,5 miliarda złotych.

Program Budowy Dróg Krajowych


Zwiększenie puli środków o 2,5 mld zł w „Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.)” (PBDK), zakłada projekt nowelizacji uchwały Rady Ministrów, którą we wtorek ma się zająć rząd – wynika z opublikowanego w poniedziałek porządku obrad Rady Ministrów. Wcześniej w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów wskazano, że przyczyną zmian jest konieczność pilnego zabezpieczenia dodatkowych środków na realizację inwestycji wynikającą z negatywnych skutków agresji Rosji na Ukrainę.

Wyjaśniono, że w ostatnim czasie zaobserwowano kilka negatywnych trendów związanych z odpływem obywateli Ukrainy z Polski, wzrostem cen w wybranych asortymentach oraz wydłużeniem okresu oczekiwania na dostawy surowców.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej