RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Szaleństwo”. Minister Czarnek o nietypowej toalecie w warszawskim liceum [WIDEO]

Szaleństwo postmodernizmu i neomarksizmu – tak doniesienia o specjalnej toalecie dla uczniów transpłciowych i niebinarnych w jednej z warszawskich szkół komentuje minister edukacji Przemysław Czarnek. Polityk w rozmowie z TVP Info zapowiedział, że będzie domagał się od dyrekcji liceum wyjaśnień, czemu służą tego typu akcje.

Startują szkolenia LGBT+ dla nauczycieli i dyrektorów. Co na to rodzice?

Władze Gdańska znów przekazały duże pieniądze stowarzyszeniom promującym LGBT. Teraz nauczyciele, pedagodzy i dyrektorzy będą się szkolić, jak...

zobacz więcej

W poniedziałek media społecznościowe obiegła informacja o nietypowej toalecie dla uczniów LXXV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Warszawie. Na jednym z pięter stworzono przestrzeń dla „osób niebinarnych, transpłciowych oraz nieokreślających się”.

Doniesienia potwierdził portal tvp.info. Dyrektor placówki Magdalena Kozera przekazała nam, że na wniosek Samorządu Uczniowskiego stworzono toalety „dla osób, które z różnych przyczyn nie czują się komfortowo w ogólnodostępnych toaletach uczniowskich, damskich i męskich”. Zgodzono się na to po konsultacjach z zespołem pedagogiczno-psychologicznym – o czym więcej pisaliśmy TUTAJ.

Czarnek: Czy trzeba zupełnie innych toalet?


W rozmowie z TVP Info sprawę skomentował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

– Szaleństwo postmodernizmu, neomarksizmu. Sprawdzimy to, będziemy pytać dyrekcję, czemu służą tego typu akcje. Czy w toaletach, które są w szkole, uczniowie nie mogą załatwiać potrzeb fizjologicznych? Czy potrzeba do tego zupełnie innych toalet? – pyta polityk.

Podkreśla przy tym, że w Polsce należy stosować się do obowiązującego prawa. – Dlatego Polska jest państwem praworządnym i na wszelkie niepraworządne działania pozwalać nie będziemy. Według polskiego prawa w Polsce mamy kobietę i mężczyznę – podsumował szef resortu edukacji. Zobacz także: Kolejny projekt LGBT pod patronatem Trzaskowskiego. Chodzi o szkoły

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej