RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rau jedzie do Berlina. Pomówi o obronie Ukrainy i embargu na ropę

Annalena Baerbock, Zbigniew Rau (fot. arch.PAP/DPA)
Annalena Baerbock, Zbigniew Rau (fot. arch.PAP/DPA)

Minister spraw zagranicznych Polski Zbigniew Rau na zaproszenie Niemiec złoży we wtorek roboczą wizytę w tym kraju. Spotka się tam m.in. ze swoją niemiecką odpowiedniczką Annaleną Baerbock.

Szefowa MSZ Niemiec: Nigdy więcej nie możemy polegać na obietnicach Putina

Minister spraw zagranicznych RFN Annalena Baerbock wzywa do wycofania rosyjskich żołnierzy z Ukrainy i nie ufa obietnicom Władimira Putina. „Nie ma...

zobacz więcej

„W najbliższym czasie minister Rau udaje się z kilkoma wizytami zagranicznymi: dwiema w roli polskiego ministra spraw zagranicznych i jedną w roli przewodniczącego OBWE. W najbliższy wtorek minister złoży jednodniową roboczą wizytę w Berlinie” – przekazał rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

Będzie to rewizyta pani minister Annaleny Baerbock, która przebywała w grudniu w Polsce. W ramach wtorkowej wizyty zaplanowano dłuższą rozmowę w cztery oczy z panią minister Baerbock, odbędzie się też spotkanie delegacji plenarnych obu krajów” – wyjaśnił Jasina.

Dodał, że na koniec wizyty minister Rau zwiedzi berliński Instytut Pileckiego, jego oddział przy Bramie Brandenburskiej.

Jak podkreślił rzecznik resortu dyplomacji, wizyta w Berlinie będzie „bardzo krótka i sprawna”, a w jej trakcie będą poruszane „wszystkie istotne dla obu stron kwestie”. Według Łukasza Jasiny najważniejsza będzie kwestia obrony Ukrainy wobec rosyjskiej agresji, w tym szczegoły szóstego pakietu sankcji, który zakłada embargo na dostawy ropy naftowej z Rosji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej