RAPORT

Wojna na Ukrainie

80 proc. Rosjan zauważyło gwałtowny wzrost cen

Złe wieści dla propagandy Putina (fot.  Oleg Nikishin/Getty Images)
Złe wieści dla propagandy Putina (fot. Oleg Nikishin/Getty Images)

Zdecydowana większość Rosjan (77 proc.) zauważyła szybszy niż zwykle wzrost cen podstawowych produktów żywnościowych, towarów i usług w ciągu ostatniego miesiąca – donosi agencja Interfax, powołując się na wyniki sondażu rosyjskiej Fundacji Opinii Publicznej.

Amunicja kasetowa, atak na cywilów. Kolejne zbrodnie Rosjan

Pięć osób zginęło, a 11 zostało rannych w niedzielę w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy w wyniku ostrzałów rosyjskich – poinformował szef...

zobacz więcej

Jak wynika z badania, 12 proc. mieszkańców Rosji uważa, że ceny w ostatnim miesiącu wzrosły tak samo jak poprzednio. 3 proc. respondentów twierdzi, że ceny spadły, a dokładnie tyle samo uczestników badania uważa, że ceny w ogóle się nie zmieniły.

Zgodnie z wynikami badania co piąty Rosjanin uważa, że ceny będą rosły szybciej niż zwykle. Prawie co trzeci (32 proc.) spodziewa się, że ceny będą rosły w dotychczasowym tempie, prawie co siódmy (14 proc.) jest zdania, że ceny spadną, a tyle samo uważa, że pozostaną na dotychczasowym poziomie.

Z badania wynika również, że 7 proc. Rosjan jest zdania, że ceny mogą spaść w ciągu najbliższego miesiąca.

Sondaż – podaje Interfax – przeprowadzono w dniach 13-15 maja 2022 r. na grupie 1500 respondentów w wieku 18 i więcej lat w 104 miejscowościach w 53 regionach Rosji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej