RAPORT

Wojna na Ukrainie

Tusk jak Wałęsa: grozi siłowymi rozwiązaniami

Coraz częściej pojawiają się opinie, że Donald Tusk zaczyna przypominać Lecha Wałęsę. Tym razem szef PO stwierdził, że gdy jego partia wygra wybory, wyśle „odważnych ludzi, którzy wyproszą” część polityków i urzędników związanych ze Zjednoczoną Prawicą. Podobne rozwiązania proponował w przeszłości Wałęsa, który stwierdził: „Poddadzą się lub będą skakać z okien”.

Skandaliczny atak Siemoniaka na Lecha Kaczyńskiego

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak postanowił bronić prorosyjskiej polityki Donalda Tuska. W tym celu napisał, że...

zobacz więcej

Lider opozycji Donald Tusk spotkał się z mieszkańcami Stargardu. Podczas przemówienia zaznaczał, że „stan rzeczy, który wytworzyło PiS, będzie trwał tak długo, jak oni będą u władzy”.

Zobacz także:   Zagraniczna dziennikarka w szoku po słowach Wałęsy. „Nas wszystkich wodom zaleje”

– Wygramy wybory i przewrócimy legalny stan rzeczy. Bez ustaw. Nie trzeba żadnej ustawy – zaznaczał polityk kreujący się na „obrońcę demokracji”.

Ocenił, że wynika to z konstytucji i pozwalają na to wyroki sądów.

– Nie będzie trzeba ani jednej, ani stu ustaw. Trzeba będzie kilku odważnych ludzi, którzy wyproszą panie i panów, którzy nielegalnie zajmują miejsca i wyprowadzi się ich z budynku – tłumaczył Tusk.

Tusk o rosyjskich gwałcicielach: W jakimś sensie wyzwalali

W 2009 r. na spotkaniu z Władimirem Putinem szef PO Donald Tusk mówił, że „żołnierze radzieccy wyzwalali Polskę spod okupacji hitlerowskiej”....

zobacz więcej

Podobny plan wobec polityków PiS i urzędników wybranych za rządów Zjednoczonej Prawicy od lat prezentuje były prezydent Lech Wałęsa.

– Powiem tak: paru ludzi zaaresztujecie, ale wy prawie wszyscy będziecie aresztowani w swoim czasie – mówił w 2016 r. do polityków PiS były lider Solidarności.

– Kiedy przestanie działać populizm, wtedy jest wasz koniec, i to koniec albo demokratyczny, przez referendum poddajecie się albo będziecie po prostu z okien wyskakiwać. Ja ostrzegam ich, że kto mieczem wojuje, od miecza ginie – straszył Wałęsa.

Zobacz także: Jest nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej