RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ukraińcy zabili rosyjskich spadochroniarzy. Drastyczne nagranie

Zginęło kilkunastu żołnierzy (fot. FB/Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України)
Zginęło kilkunastu żołnierzy (fot. FB/Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України)

Ukraińscy żołnierze zabili żołnierzy jednostki rosyjskich wojsk powietrznodesantowych – przekazało Dowództwo Oddziałów Szturmowych Sił Zbrojnych Ukrainy. Opublikowało przy tym drastyczne zdjęcia, na których widać zabitych Rosjan i zniszczony sprzęt. Ostrzegamy, materiały są nieodpowiednie dla osób wrażliwych.

Putin rzucił na Ukrainę niemal wszystkie wojska zdolne do walki. Dziennikarze ujawniają

W wojnie na Ukrainie biorą udział prawie wszystkie gotowe do walki jednostki armii rosyjskiej. Pozostałe osłaniają granicę z państwami NATO –...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Agencja Ukrinform poinformowała, że skutecznego ataku na rosyjski oddział dokonali żołnierze wojsk powietrznodesantowych z Lwowa.

Zabici rosyjscy żołnierze walczyli w dywizji wojsk spadochronowych z Pskowa. Według ukraińskiego dowództwa w ataku zginęło 14 okupantów i zniszczono dwa bojowe wozy opancerzone.

Według dowództwa wśród zabitych był starszy porucznik Roman Lokotkow, który służył w 728. Batalionie Łącznikowym 76. Dywizji Szturmowej.Jak podawał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, od 24 lutego, czyli początku inwazji na Ukrainę, rosyjskie wojsko straciło już około 29 200 żołnierzy, w tym około 150 w ciągu ostatniej doby, a także m.in. 1293 czołgi.

W niedzielę siły agresora straciły m.in. 8 czołgów, 25 pojazdów opancerzonych, 5 systemów artylerii, 12 pojazdów i cystern, 3 rakiety manewrujące oraz 6 dronów – oznajmiono w komunikacie.

Największe straty w ciągu minionej doby Rosjanie ponieśli na kierunku bachmuckim w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy.
Kolejna porażka Rosjan (fot. FB/Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України)
Kolejna porażka Rosjan (fot. FB/Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej