RAPORT

Wojna na Ukrainie

W Warszawie będzie drożej. Trzaskowski zapowiada „uzasadnione” podwyżki

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Leszek Szymański)
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Leszek Szymański)

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przyznał, że mieszkańcy mogą się spodziewać wzrostu cen biletów komunikacji miejskiej. – Przede wszystkim jednorazowych – stwierdził.

Wiemy, kto sfinansował podróż Trzaskowskiego do USA. Ilu urzędników mu towarzyszyło?

Pod koniec kwietnia Rafał Trzaskowski poleciał do Stanów Zjednoczonych. Spędził tam około tygodnia. Jak informuje stołeczny ratusz, wyjazd był...

zobacz więcej

Prezydent Warszawy szykował podwyżkę cen biletów już kilkukrotnie. Gdy w okresie pandemii z komunikacji miejskiej korzystało znacznie mniej mieszkańców niż zwykle, ceny miały iść w górę, ale nie spotkało się to z uznaniem radnych.

Zobacz także: Niemcy walczą z wysokimi kosztami energii. Cena biletów ostro w dół

Teraz „Gazeta Wyborcza” informuje, że powoli należy się żegnać z dotychczasowymi cenami.

– Nie ukrywam, że przy galopującej inflacji i wzroście cen wszystkich mediów uzasadnione są podwyżki w bardzo niewielkim stopniu. Przede wszystkim cen biletów jednorazowych – stwierdził Rafał Trzaskowski cytowany przez dziennik.

Zobacz także:   Trzaskowski o dostawach broni dla Ukrainy: To eskalacja konfliktu, Putin jest nieobliczalny

Tradycyjnie winą za niepowodzenia w Warszawie obarczył rząd PiS. Ocenił, że nie da się „wykluczyć niewielkiego dostosowania cen do rzeczywistości”.

– Najpierw chcemy rozmawiać z radnymi i podejmiemy decyzję polityczną. Na pewno nie będziemy podnosić cen biletów okresowych, bo zależy nam, by jak najwięcej warszawiaków korzystało z transportu publicznego – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej