RAPORT

Pogarda

Zmiana na podium. Nowy sondaż do Sejmu

PiS niezmiennie liderem zaufania (fot. PAP/Marcin Obara)
PiS niezmiennie liderem zaufania (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrałoby wybory do Sejmu, gdyby odbywały się teraz. Partia rządząca zyskuje, a druga w zestawieniu Koalicja Obywatelska traci poparcie – wynika z nowego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. Z podium wypada Polska 2050 Szymona Hołowni.

Posłanka Lewicy „wzruszona” słowami polityka PO. Teatralnie sięgnęła po chusteczkę [WIDEO]

Wyprzedaż polskiego majątku, to jest coś naprawdę przerażającego; coś, co nie powinno mieć miejsca – powiedziała w programie „Woronicza 17”...

zobacz więcej

Do Sejmu weszłoby sześć partii. Na PiS, które cieszy się niezmiennie największym poparciem, głosować chce 36,2 proc. badanych. W porównaniu do poprzedniego sondażu (sprzed dwóch tygodni) partia Jarosława Kaczyńskiego zyskuje 1,5 pkt proc.

Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska z wynikiem 25,2 proc. Oznacza to spadek o 1,8 pkt proc. w porównaniu z wynikiem z początku maja.

Sondaż. Lewica wyprzedza Hołownię


Ostatnie miejsce podium zajmuje Lewica wyprzedzając Polskę 2050. Na Lewicę głosować chce 9,2 proc. respondentów (wzrost o 0,2 pkt proc.). Czwarte miejsce należy do formacji Szymona Hołowni, na którą zagłosowałoby 8,4 proc. Oznacza to spadek o 0,9 pkt proc.

Do Sejmu swoich przedstawicieli wprowadziłoby jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe, na które wskazało 5,7 proc. badanych (wzrost o 0,7 pkt proc.), a także Konfederacja z poparciem 5,2 proc. wyborców (spadek o 0,2 pkt proc.).

Z badania wynika, że w wyborach parlamentarnych „zdecydowanie” wzięłoby udział 41,2 proc. respondentów. Głosowałoby „raczej” 15,6 proc. badanych. W wyborach „zdecydowanie” udziału nie zamierza wziąć 23,6 proc. respondentów. Odpowiedź „raczej nie” wskazało kolejne 16,4 proc. osób. Nad uczestnictwem wyborach nadal się waha 3,2 proc. pytanych – podaje portal.

Sondaż zrealizowano metodą CAWI w dniach 20-21 maja na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych Polaków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej